Слуцкий подложи крак на любимия си ЦСКА М (видео)

30 ноември 2020 | 05:39
  • копирано
  • 0
Рубин нанесе тежък удар по шампионските амбиции на ЦСКА (Москва). Отборът от Казан, воден от бившия наставник на "армейците" Леонид Слуцкий, спечели с 1:0 на своя стадион след попадение на Джордже Деспотович в 59-ата минута. Успехът задържа Рубин на 9-ото място, а ЦСКА дели първата позиция със Зенит и Спартак (Москва)

ЦСКА изпраща разочароваща седмица, в която не успя да победи и Фейенорд, въпреки че цяло второ полувреме игра с човек повече. По този начин тимът на Виктор Гончаренко значително намали шансовете си да продължи напред в Лига Европа, а сега допусна втора поредна грешна стъпка в първенството, след равенството у дома със Сочи.
Рубин започна агресивно и в 5-ата минута имаше великолепна възможност да поведе, но Иван Игнатиев не успя да преодолее Игор Акинфеев. За ЦСКА с гола се размина нигериецът Чидера Еджуке, който получи един от редките си шансове да е титуляр.

В 33-ата минута Иван Обляков подаде на Еджуке, който центрира отлично към Фьодор Чалов, но нападателят на московчани прати топката над гредата. Преди почивката имаше и още една сериозна опасност пред вратата на Акинфеев, но Денис Макаров стреля в аут.
Рубин стигна до гол в 59-ата минута. Тогава Олег Шатов центрира от фаул и топката малко щастливо се оказа на главата на Деспотович, който я продължи към вратата. За сърбина, който влезе като резерва само три минути по-рано, това беше 7-и гол през сезона.

В края домакините накъсаха играта с множество нарушения. ЦСКА обаче получи своя шанс да се добре до равенството. Той дойде дълбоко в добавеното време, но Игор Дивеев пропусна от няколко метра с глава.

Иля Самошников Иля Самошников77 Георгий Шенников42 Георгий Шенников
Оливер Абилдгор Оливер Абилдгор28 Константин Марадишвили22 Константин Марадишвили
Силвие Бегичжълт картон Силвие Бегич
85' Константин Марадишвили  Константин Марадишвилижълт картон
84' Георгий Шенников  Георгий Шенниковизлиза
Наяир Тикнизян  Наяир Тикнизянвлиза
Иван Обляков  Иван Обляковизлиза
Иля Шкурин  Иля Шкуринвлиза
Джордже Деспотовичизлиза Джордже Деспотович  81'
Kirill Klimovвлиза Kirill Klimov
80' Игор Дивеев  Игор Дивеевжълт картон
69' Чидера Еджуке  Чидера Еджукеизлиза
Адолфо Гаич  Адолфо Гаичвлиза
Фьодор Чалов  Фьодор Чаловизлиза
Кристиян Бистрович  Кристиян Бистровичвлиза
Иля Самошниковжълт картон Иля Самошников  62'
Джордже Деспотовичгол Джордже Деспотович  59'
Джордже Деспотовичжълт картон Джордже Деспотович
58' Илзат Ахметов  Илзат Ахметовизлиза