Слуцкий подложи крак на любимия си ЦСКА М (видео)

Рубин нанесе тежък удар по шампионските амбиции на ЦСКА (Москва). Отборът от Казан, воден от бившия наставник на "армейците" Леонид Слуцкий, спечели с 1:0 на своя стадион след попадение на Джордже Деспотович в 59-ата минута. Успехът задържа Рубин на 9-ото място, а ЦСКА дели първата позиция със Зенит и Спартак (Москва).

ЦСКА изпраща разочароваща седмица, в която не успя да победи и Фейенорд, въпреки че цяло второ полувреме игра с човек повече. По този начин тимът на Виктор Гончаренко значително намали шансовете си да продължи напред в Лига Европа, а сега допусна втора поредна грешна стъпка в първенството, след равенството у дома със Сочи.
Рубин започна агресивно и в 5-ата минута имаше великолепна възможност да поведе, но Иван Игнатиев не успя да преодолее Игор Акинфеев. За ЦСКА с гола се размина нигериецът Чидера Еджуке, който получи един от редките си шансове да е титуляр.

В 33-ата минута Иван Обляков подаде на Еджуке, който центрира отлично към Фьодор Чалов, но нападателят на московчани прати топката над гредата. Преди почивката имаше и още една сериозна опасност пред вратата на Акинфеев, но Денис Макаров стреля в аут.
Рубин стигна до гол в 59-ата минута. Тогава Олег Шатов центрира от фаул и топката малко щастливо се оказа на главата на Деспотович, който я продължи към вратата. За сърбина, който влезе като резерва само три минути по-рано, това беше 7-и гол през сезона.

В края домакините накъсаха играта с множество нарушения. ЦСКА обаче получи своя шанс да се добре до равенството. Той дойде дълбоко в добавеното време, но Игор Дивеев пропусна от няколко метра с глава.