Алекс Грозданов записа 13 точки (5 блокади), но Равена отстъпи на Пиаченца

Националът

Алекс Грозданов

и тимът на Консар (Равена) претърпяха 7-о поражение в италианската Суперлига. Воденият от Марко Бонита състав отстъпи като гост на Газ Сейлс Блуенерджи (Пиаченца) с

1:3 (25:19, 21:25, 21:25, 22:25)

в мач от 12-и кръг на първенството.

Алекс Грозданов изигра чудесен мач и записа 13 точки (1 ас, 5 блока, 50% ефективност в атака) и стана втори по резултатност. Толкова реализира и диагоналът Джулио Пинали (2 аса, 1 блок, 31% ефективност в атака). Най-резултатен бе Франческо Речине с 15 точки (1 ас, 2 блока).

За Пиаченца американецът Аарън Ръсел бе над всички с 19 точки (1 ас, 1 блок).

Георг
Гроцер приключи с 14 точки (1 ас, 2 блока, 46% ефективност в атака), но се контузи в третата част и напусна игра.

Следващият двубой за Равена е на 5 декември (събота), срещу Кучине Лубе (Чивитанова). Пиаченца излиза срещу Сър Сейфти (Перуджа) ден по-късно.

Равена е на предпоследното 11-о място с 6 точки (1 победа, 7 загуби), Пиаченца е четвърти с 18 точки (6 успеха, 5 поражения).

ГАЗ СЕЙЛС БЛУЕНЕРДЖИ (ПИАЧЕНЦА) – КОНСАР (РАВЕНА) 3:1 (19:25, 25:21, 25:21, 25:22)

ПИАЧЕНЦА: Микеле Баранович 2, Георг Гроцер 14, Аарън Ръсел 19, Тревор Клевено 4, Давиде Канделаро 4, Алберто Поло 10 – Леонардо Скаферла-либеро (Марко Ицо 1, Алесандро Тондо, Олег Антонов 3, Якопо Бото 7, Мохамад Сейед Мусави 7)
Старши треньор: ЛОРЕНЦО БЕРНАРДИ
РАВЕНА: Рафаел Редвиц, Джулио Пинали 13, Ерик Льопки 10, Франческо Речине 15, АЛЕКС ГРОЗДАНОВ 13, Стефано Менгоци 6 – Яни Ковачич-либеро (Людовико Джулиани-либеро, Матео Пирацоли, Мартинс Арасомуан 3, Паоло Дзонка 2, Алекса Батак)
Старши треньор: МАРКО БОНИТА.