Уфа разгроми друг от аутсайдерите (видео)

30 ноември 2020 | 05:08
  • копирано
  • 0
Дългата серия без победа на Уфа приключи. Тимът на Рашид Рахимов, който в досегашните си 15 мача беше вкарал само 9 гола, разгроми с 4:0 Тамбов и се измъкна от последното място в класирането. В герой за домакините се превърна Тимур Жамалетдинов, реализирал две от попаденията.

Бившият футболист на Локомотив (Москва) откри резултата в 11-ата минута с мощен шут след заучено изпълнение на статично положение. Интригата изчезна в края на полувремето, когато Тамбов остана с човек по-малко след червен картон на Алексей Грицаенко, а Владислав Камилов вкара за 2:0 след подаване на Григорий Морозов и перфектен шут изстрел, забил топката под гредата.
В 54-ата минута Данченко подаде директно от корнер към Жамалетдинов, който дебнеше на границата на наказателното поле. Последва още един безмилостен удар и Сергей Рижиков за трети път трябваше да вади топката от мрежата.

Четвърт час преди края гостите получиха дузпа, но Александър Беленов спаси изстрела на Валериу Чуперка. В 79-ата минута Дмитрий Сисуев поднесе топката на главата на Филип Мързляк и хърватинът откри головата си сметка за Уфа.
В добавеното време реферът Алексей Матюнин даде дузпа и за домакините, но Комнен Андри не успя да преодолее Рижиков.

Уфа събра актив от 10 точки и е на 15-о място, само пред Ротор, а Тамбов е 14-и с 12 точки.

Филип Мързляк Филип Мързляк24 Антон Килин8 Антон Килин
90' Сергей Рижиков  Сергей Рижиковжълт картон
Олег Данченкоизлиза Олег Данченко  86'
Азер Алиеввлиза Азер Алиев
84' Герман Онугха  Герман Онугхаизлиза
Дмитрий Сисуеввлиза Дмитрий Сисуев
61' Михаил Костюков  Михаил Костюковизлиза
Себастиен Тил  Себастиен Тилвлиза
Тимур Жамалетдиновгол Тимур Жамалетдинов  54'
Тимур Жамалетдиновжълт картон Тимур Жамалетдинов  48' Герман Онугха  Герман Онугхажълт картон
46' Максим Володко  Максим Володкоизлиза
Антон Килин  Антон Килинвлиза
Владислав Камиловгол Владислав Камилов  45'
Артьом Голубьовжълт картон Артьом Голубьов
43' Александър Карапетян  Александър Карапетянизлиза
Никита Чичерин  Никита Чичеринвлиза
42' Михаил Костюков  Михаил Костюковжълт картон
37' Алексей Грицаенко  Алексей Грицаенкочервен картон
15' Алексей Грицаенко  Алексей Грицаенкожълт картон