Уфа разгроми друг от аутсайдерите (видео)

Дългата серия без победа на Уфа приключи. Тимът на Рашид Рахимов, който в досегашните си 15 мача беше вкарал само 9 гола, разгроми с 4:0 Тамбов и се измъкна от последното място в класирането. В герой за домакините се превърна Тимур Жамалетдинов, реализирал две от попаденията.

Бившият футболист на Локомотив (Москва) откри резултата в 11-ата минута с мощен шут след заучено изпълнение на статично положение. Интригата изчезна в края на полувремето, когато Тамбов остана с човек по-малко след червен картон на Алексей Грицаенко, а Владислав Камилов вкара за 2:0 след подаване на Григорий Морозов и перфектен шут изстрел, забил топката под гредата.
В 54-ата минута Данченко подаде директно от корнер към Жамалетдинов, който дебнеше на границата на наказателното поле. Последва още един безмилостен удар и Сергей Рижиков за трети път трябваше да вади топката от мрежата.

Четвърт час преди края гостите получиха дузпа, но Александър Беленов спаси изстрела на Валериу Чуперка. В 79-ата минута Дмитрий Сисуев поднесе топката на главата на Филип Мързляк и хърватинът откри головата си сметка за Уфа.
В добавеното време реферът Алексей Матюнин даде дузпа и за домакините, но Комнен Андри не успя да преодолее Рижиков.

Уфа събра актив от 10 точки и е на 15-о място, само пред Ротор, а Тамбов е 14-и с 12 точки.