Рапид изпусна Аустрия в дербито на Виена (видео)

Доброто представяне на Рапид (Виена) в Лига Европа коства на тима загубата на ценни точки в австрийското първенство. Снощи "зелено-белите" не успяха да победят Аустрия (Виена) в столичното дерби от 9-ия кръг на местната Бундеслига и вече изостават на 4 точки от шампиона и водач в класирането РБ Залцбург.

Рапид имаше сериозно надмощие, особено след почивката. Домакините създадоха много голови положения, но вкараха само едно попадение. Негов автор стана Торстен Шик в 7-ата минута след хубаво центриране на Максимилиан Улман.
Аустрия изравни в 19-ата минута чрез Патрик Вимер. Той се разписа с глава, наказвайки грешка в защитата на Рапид. До почивката "виолетовите" на няколко пъти извадиха късмет, че противниковите нападатели стреляха неточно от чисти позиции.

И през второто полувреме домакините бяха по-добрият отбор, но не успяха да стигнат до победата. В други мачове от кръга Волфсбергер и Рийд направиха 1:1, а ЛАСК Линц победи Алтах с 3:0 и излезе на второ място, с точка повече от Рапид.