Рапид изпусна Аустрия в дербито на Виена (видео)

30 ноември 2020 | 01:02
  • копирано
  • 0
Доброто представяне на Рапид (Виена) в Лига Европа коства на тима загубата на ценни точки в австрийското първенство. Снощи "зелено-белите" не успяха да победят Аустрия (Виена) в столичното дерби от 9-ия кръг на местната Бундеслига и вече изостават на 4 точки от шампиона и водач в класирането РБ Залцбург.

Рапид имаше сериозно надмощие, особено след почивката. Домакините създадоха много голови положения, но вкараха само едно попадение. Негов автор стана Торстен Шик в 7-ата минута след хубаво центриране на Максимилиан Улман.
Аустрия изравни в 19-ата минута чрез Патрик Вимер. Той се разписа с глава, наказвайки грешка в защитата на Рапид. До почивката "виолетовите" на няколко пъти извадиха късмет, че противниковите нападатели стреляха неточно от чисти позиции.

И през второто полувреме домакините бяха по-добрият отбор, но не успяха да стигнат до победата. В други мачове от кръга Волфсбергер и Рийд направиха 1:1, а ЛАСК Линц победи Алтах с 3:0 и излезе на второ място, с точка повече от Рапид.

Томас Ебнер27 Томас Ебнер
90' Георг Тайгъл  Георг Тайгължълт картон
88' Стефан Цвиершиц  Стефан Цвиершицжълт картон
84' Aleksandar Jukic  Aleksandar Jukicизлиза
Томас Ебнер  Томас Ебнервлиза
Кристоф Кнасмюлнеризлиза Кристоф Кнасмюлнер  78'
Yusuf Demirвлиза Yusuf Demir
74' Niels Hahn  Niels Hahnжълт картон
Kelvin Araseизлиза Kelvin Arase  69'
Таксиархис Фунтасвлиза Таксиархис Фунтас
65' Manprit Sarkaria  Manprit Sarkariaизлиза
Dominik Fitz  Dominik Fitzвлиза
55' Patrick Wimmer  Patrick Wimmerизлиза
Christoph Monschein  Christoph Monscheinвлиза
35' Johannes Handl  Johannes Handlжълт картон
Максимилиан Хофманжълт картон Максимилиан Хофман  30'
19' Patrick Wimmer  Patrick Wimmerгол