Реал Сосиедад не победи, но е едноличен лидер (видео)

Реал Сосиедад и Виляреал завършиха наравно 1:1 в среща от 11-ия кръг на Ла Лига. По този начин футболистите от Сан Себастиан удържаха лидерската позиция в класирането, на която имат актив от 24 точки, а гостите остават трети с актив от 20 пункта.
Развръзката в срещата дойде още през първото полувреме. Първо испанският национал Жерард Морено даде аванс на Виляреал, след като бе точен от дузпа в 6-ата минута.
Реал Сосиедад стигна до равенството в 31-ата минута също от наказателен удар и пак представител на "Ла Фурия" бе зад топката. Микел Оярсабал се разписа за 1:1.
През втората част двата отбора изглеждаха уморени от мачовете си в груповата фаза на Лига Европа и избраха сигурността. Нарушенията преобладаваха за сметка на опасните атаки и логично не се стигна до нови попадения.

Баските прекъснаха серията си от шест победи, но имат с точка повече от втория в подреждането Атлетико Мадрид. "Дюшекчиите" обаче са изиграли два мача по-малко. Подобно на Реал Сосиедад, и Виляреал е допуснал само една загуба през сезона.