Минчев и Спарта се върнаха към победите в Чехия (видео)

Спарта (Прага) се наложи с 1:0 над Теплице и се утвърди на второто място в чешкото първенство, след като в предишните два кръга допусна загуби от Виктория (Пилзен) и Чешке Будейовице. Лукаш Юлиш донесе успеха на столичния гранд, а Мартин Минчев се появи като резерва в 71-ата минута.

През седмицата Спарта изигра много силен мач и за втори път разгроми с 4:1 Селтик в Лига Европа. Днес старши треньорът Вацлав Котъл направи няколко размествания в състава, но Минчев отново остана на пейката.
До почивката гостите доминираха изцяло и отправиха 11 удара към вратата на Лудек Немечек, но нито един от тях не се превърна в гол. В 30-ата минута Теплице трябваше да прави принудителна смяна заради контузия на най-добрия си защитник Лукаш Маречек.

Натискът на Спарта даде резултат в 65-ата минута когато Юлиш се възползва от асистенция на Борек Дочкал и прати топката в мрежата. Малко след това Минчев замени Давид Карлсон. До края гостите от Прага контролираха мача и си тръгнаха с трите точки.