Бивш нападател на Славия вкара за тима на Вутов

Антонио Вутов беше резерва за Мезьокьовешд-Жори при домакинската победа над Диошдьор с 2:1 в 12-ия кръг на унгарското първенство. Българинът се появи на мястото на Марин Юрина в 65-ата минута, а бившият нападател на Славия Сердер Сердеров, който също влезе от пейката, вкара втория гол за тима. Руснакът беше точен с глава в 85-ата минута.

Другите две попадения в мача паднаха от дузпи. Тамаш Чери откри за Мезьокьовешд-Жори в 21-ата минута, а в добавеното време Стефан Дражич се разписа за Диошдьор.
Успех записа и Академия Пушкаш. Отборът на Камен Хаджиев, който се възстановява от травма, изтръгна трите точки срещу Хонвед във втората минута на добавеното време. Гола за победата с 1:0 вкара резервата Давид Ванечек.

В класирането убедителен лидер е Ференцварош с 26 точки и мач по-малко от втория МОЛ Фехервар, който е с 22 точки. Академия Пушкаш е на 4-о място, а Мезьокьовешд-Жори е 9-и.