Кавани изведе Ман Юнайтед до фантастичен обрат (видео)

Едисон Кавани се превърна в герой за Манчестър Юнайтед. Уругваецът влезе в игра на почивката, но се отчете с два гола през второто полувреме и "червените дяволи" спечелиха с 3:2 гостуването си на Саутхамптън.

"Светците" водиха с два гола след първата част. Беднарек откри резултата, а Уорд-Праус от пряк свободен удар направи 2:0. След почивката отборът на Солскяер заигра по-силно и успя да стигне до пълен обрат. Бруно Фернандеш намали на 2:1 в 59-ата минута, Кавани изравни, а в 92-ата минута уругваецът отбеляза победния гол.

Ман Юнайтед подобри клубния рекорд, след като записа осма поредна победа като гост в първенството. Победата изкачи "червените дяволи" на шесто място в класирането и само на пет точки зад лидера Ливърпул. Саутхамптън допусна първа загуба след седем поредни срещи без поражение във Висшата лига, но продължава да е на пето място.
В началото на двубоя "червените дяволи" имаха предимство. Още в шестата минута домакините за малко да им помогнат да поведат. Вестергаард остави една топка с идеята вратарят Макарти да изчисти, но не прецени ситуацията. Грийнууд отне кълбото, но от сравнително малък ъгъл не успя да уцели опразнената врата.
Юнайтед доминираше в този период, а Бруно Фернандеш отправи хубав удар, след който топката мина покрай дясната греда. На фона на превъзходството на гостите изненадващо Саутхамптън откри резултата. След ъглов удар в 23-ата минута Уорд-Праус центрира към близката греда, а Беднарек с глава отклони топката към мрежата.
Попадението вдъхна увереност на "светците", които заиграха по-силно. Уокър-Питърс бе близо до това да удвои аванса им с малко късмет. Негов удар бе отклонен и се удари в гредата.
Макарти обаче можеше бързо да върне гостите в мача. Той сбърка при подаването и предостави топката на Грийууд. Вратарят обаче се реваншира с две великолепни спасявания. Той първо отрази удар на Грийнууд, а след това и добавката на Фернандеш.
В 33-ата минута Дженепо бе повален от Фред на границата на наказателното поле. Специалистът по изпълнения на фаулове Джеймс Уорд-Праус с великолепен удар направи резултата 2:0. Защитата на "червените дяволи" продължаваше да има проблеми и малко по-късно Де Хеа трябваше да отразява удар на Дженепо.
Проблемите на Юнайтед се увеличиха и от състоянието на Давид Де Хеа. Испанският вратар се контузи в опита си да отрази изстрела на Уорд-Праус при втория гол, когато се удари в гредата. Той доигра полувремето, но на почивката бе заменен от Дийн Хендерсън, който направи дебют за клуба във Висшата лига.
На терена се появи и Едисон Кавани, който замени Грийнууд. Отборът на Солскяер заигра доста по-агресивно след почивката. В 53-ата минута Рашфорд бе изведен зад защитата, но Макарти отрази удара му. Малко по-късно Кавани стреля над вратата от прекрасна позиция.
"Червените дяволи" създаваха положения, но липсваше точния завършващ удар. Тогава се намеси за пореден път Бруно Фернандеш. Португалецът се разписа в 59-ата минута и върна гостите в мача.
Попадението сякаш събуди Саутхамптън и последва добър период за домакините с няколко опасни ситуации пред Хендерсън. Юнайтед обаче стигна до изравняване. След ъглов удар Фернандеш стреля от границата на наказателното поле, а Кавани отклони топката към мрежата.
До края гостите продължиха да нападат в търсене на ново попадение. Те стигнаха до няколко опасни ситуации, но те не завършиха с точен удар. В добавеното време обаче Кавани вдигна пейката на Юнайтед на крака. След центриране на Фернандеш негов втори удар с глава завърши в мрежата. Опитният голмайстор показа колко полезен може да бъде на Солскяер.

САУТХАМПТЪН - МАН ЮНАЙТЕД 2:3

1:0 - Беднарек (23)
2:0 - Уорд-Праус (33)
2:1 - Бруно Фернандеш (59)
2:2 - Кавани (74)
2:3 - Кавани (92)