Израел се разправи и със световния шампион

Мъжкият национален отбор на Израел по баскетбол продължава с безупречното си участие в квалификациите за ЕвроБаскет 2022. Селекцията на Одад Каташ надигра световния шампион Испания с 87:95 (27:21, 25:15, 20:31, 15:28) във Валенсия. По този начин израелците записват третата си победа от три мача и са лидери в група "А". "Ла фурия" е на трета позиция с актив от 1-2.

15 Jake Cohen (ISR)

Испанците демонстрираха много силна игра през първото полувреме, повеждайки с 52:36 на почивката, но твърде рано помислиха, че са спечелили двубоя, което позволи на Израел да се възползва от подценяването. Гостите взеха второто полувреме с резултат 35:59 и триумфираха в срещата.

9 Golan Gutt (ISR)

Тамир Блат поведе победителите с 21 точки и 9 асистенции, Гал Мекел отбеляза 18 точки, Жак Коен вкара 17, Томер Гинат също наниза 17, а Ям Мадар допълни с 11 точки. За Испания Кино Колом реализира 24 точки, Шави Лопес-Аростеги добави 13, а Дарио Брисуела се отчете с 10.