Етрополе и Миньор с нови успехи в Западната група на Висшата лига

Нови успехи в Западната група на Висшата лига постигнаха отборите на Етрополе и Миньор (Перник). Двата тима победиха съответно Звездец (Горна Малина) и ВК Софийски университет, като дадоха само по гейм на съперниците си.

Етрополци надделяха над Звездец (Горна Малина) при резултат 3:1 (25:19, 25:16, 23:25, 25:17). Волейболистите на Васил Василев доминираха изцяло в първата част, като не позволиха на съперника да ги преодолее въпреки опитите му.

Във втория гейм ролите се размениха няколко пъти в началото, но след това "червено-черните" имаха пълно предимство и увеличиха аванса си. Третата част започна силно за Звездец и пасивът бе намален.

Решителният четвърти гейм протече под диктовката на етрополци, които записаха нови три точки и застанаха на втората позиция в таблицата с 12 точки.

Миньор (Перник) се наложи над СУ с 3:1 (25:27, 25:16, 25:16, 25:20) като гост в мач от пети кръг.

Перничани започнаха силно, след което допуснаха столичния тим да обърне и да вкара интрига. Играта продължи точка за точка, после волейболистите на Десислава Величкова поеха инициативата. След три геймбола софийският клуб поведе в резултата.

В следващите три части състезателите, водени от Асен Асенов, почти не срещнаха проблеми и се поздравиха с четвъртата си победа.

Най-резултатен за СУ беше диагоналът Кристиян Дамянов със своите 16 точки, 14 добави Тони Павлов, а с 10 се разписа Радослав Сматракалев (4 блокади).

Миньор е трети в таблицата с 12 точки (4 победи, 1 загуба), СУ е на четвърто място с 9 точки (3 победи, 2 загуби).

Само след броени дни започва първият кръг на турнира за Купата на България. В него столичани се изправят срещу Звездец (Горна Малина), а Миньор излиза срещу Люлин. Мачовете са на 1 и 2 декевмри (вторник и сряда).

Програма и резултати от мачовете в Западната група на Висшата лига - ТУК !