Ради Кирилов е играч на 29 кръг в Efbet лига

Автогол и гол от засада върнаха Лудогорец на върха (видео)

Шампионът Лудогорец си върна първото място в класирането на Efbet лига, след като победи с 2:1 Ботев (Враца) в мач от 14-ия кръг на първенството. Автогол на Венцислав Керчев и попадение на Жозуе Са донесоха успеха на "орлите". Голът на португалеца обаче бе от засада, която не бе маркирана от съдиите. За гостите пък се разписа Педро Лагоа.

Като цяло Лудогорец бе по-активният тим на терена и заслужаваше успеха, макар че победното попадение не бе редовно. Все пак играта на разградчани отново не бе особено убедителна, но тимът се посъвзе след слабото представяне в Лондон срещу Тотнъм. Гостите от своя страна не бяха обречени на "Хювефарма Арена" и имаха шансове да си тръгнат с нещо от визитата си.

Домакините можеха да открият резултата още във втората минута. Тогава Елвис Ману комбинира с Каули в наказателното поле и бразилецът се озова на стрелкова позиция, но вратарят Красимир Костов скъси ъгъла и изби.

В 16-ата минута обаче резултатът вече беше 1:0 в полза на домакините. Опит за центриране отдясно на Жордан Икоко рикошира в крака на Венцислав Керчев и влетя във вратата на гостите.

Четири минути по-късно обаче гостите изравниха. Грешка в наказателното поле на Стефан Баджи позволи на Петър Атанасов да му отнеме, а след това да намери Педро Лагоа, който с премерен удар прати топката във вратата - 1:1.

В 31-ата минута Лудогорец отново излезе напред. При едно центриране от фаул топката стигна до Жозуе Са, който с глава я прати в мрежата. При подаването бранителят бе в положение на засада, но страничният съдия не отчете нищо.

Малко по-късно Елвис Ману нацели гредата след удар с глава. Центриране отдясно намери крилото непокрит, но не бе достатъчно точен, за да отбележи трети гол.

В началото на втората част гостите започнаха далеч по-активно. В 54-та минута след груба грешка на Георги Терзиев Юлиан Ненов беше изведен на точката на дузпата, но ударът му беще избит в ъглов удар. Веднага след това Ненов отново излезе на стрелкова позиция, но този път шутът от малък ъгъл срещна страничната греда.

Постепенно Лудогорец взе инициативата и имаше няколко положения за гол. На два пъти и съдията спря дискусионно добри атаки на домакините. Пропуски направиха и Бърнард Текпетей и Клаудиу Кешерю. Така или иначе трите точки бяха за домакините, които отново са на първо място в подреждането.

В момента "орлите" са лидер с 29 точки - две повече от Локомотив (Пловдив). Шампионите също така са мач по-малко. Ботев (Враца) от своя страна е осми с 15 точки.