Нов голям провал за Реал насред Мадрид (видео)

Реал Мадрид продължи с лошите си игри в Ла Лига напоследък. "Белият балет" допусна домакинска загуба с 1:2 от Алавес и така вече трети пореден мач няма успех на сметката си. Гостите пък изиграха много силен двубой и с малко късмет можеха да запишат дори още по-изразителна победа. Те все пак ще си тръгнат доволни от Мадрид след голове на Лукас Перес от дузпа в 5-ата и на Хоселу в 49-ата минута. В 86-ата минута Каземиро върна едно попадение за домакините, но те така и не успяха да се доберат до нещо повече в оставащите минути.

Зинедин Зидан бе избрал да заложи на Мариано Диас на върха на атаката, а в предни позиции го подкрепяха Еден Азар и Марко Асенсио. Каземиро Тони Кроос и Лука Модричбяха триото в средата на терена, а в защита действаха Лукас Васкес, Марсело, Рафаел Варан и Начо. На вратата бе Тибо Куртоа.

За гостите срещата започнаха Фернандо Пачеко на вратата и в защита Шимо Наваро, Флориан Лежюн, Рубен Дуарте и Виктор Лагуардия. Хота Пелетейро, Томас Пина, Родриго Баталия и Едгар Мендес действаха в средата на терена, а в атака започнаха Хоселу и Лукас Перес.

Гостите откриха резултата още в 5-ата минута от дузпа. При едно центриране от корнер Лагуардиа стреля с глава и топката срещна ръката на Начо, а съдията посочи бялата точка. Лукас Перес изпълни наказателния удар и бе точен за 0:1.

Първият шанс за Реал дойде в 15-ата минута, когато Мариано Диас стреля опасно с глава след корнер, но в ръцете на вратаря.

В 20-ата минута Еден Азар направи хубав пробив, завършил със силен удар от границата на пеналта, но отново бе в обсега на вратаря на съперника. В края на атаката белгиецът опита да си изпроси дузпа, падайки след съприкосновение със защитник, но реферът прецени, че няма основание да удовлетвори желанието му.

Гостите направиха непростим пропуск в 24-ата минута. Лукас Перес получи прекрасен пас зад защитата и останал очи в очи с Куртоа реши да го прехвърля технично, но стражът реагира перфектно и успя да избие топката.

Зидан трябваше да направи принудителна смяна още в 28-ата минута. Теренът напусна Еден Азар, а на негово място се появи Родриго.

В 39-ата минута Реал пропусна невероятен шанс да изравни. Домакините отнеха топката пред наказателното поле, Тони Кроос на два пъти стреля от добри позиции, но и двата пъти Пачеко направи страхотни спасявания.

Минута по-късно и Мариано Диас стреля с глава от добра позиция, но отново стражът на гостите улови уверено.

В 43-ата минута Мариано почти от идентична позиция отново обстрелва вратата с глава, но този път прати топката над напречната греда.

Още в началото на втората част Алавес удвои преднината си. В 49-ата минута Куртоа даде лош пас и Хоселу отне топката, след което отбеляза в опразнената врата за 0:2.

В 54-ата минута Кроос отправи хубав удар по земя, но не успя да изненада Пачеко, който направи поредна важна намеса. Две минути по-късно германецът опита нов далечен изстрел, но този път покрай вратата.

Катастрофата за Реал можеше да стане пълна в 63-ата минута, но Лукас Перес направи нов непростим пропуск. Той се измъкна на скорост, финтира защитник и стреля, но Куртоа този път направи блестящо спасяване.

Гостите продължиха да са много опасни на контраатака. В 69-ата минута Лукас Перес изведе Хоселу на стрелкова позиция, но неговият изстрел не намери очертанията на вратата.

В 73-ата минута Родриго бе близо да върне един гол за Реал, но ударът му по земя "облиза" гредата. Минута след това и Лукас Васкес отправи хубав шут, който обаче също мина на сантиметри от вратата.

В 80-ата минута Реал можеше да получи дузпа за игра с ръка на защитник, но преди това се оказа, че играч на домакините е бил в засада.

В 83-ата минута пък Флориан Лежюн имаше решаваща намеса, изчиствайки топката от голлинията, след изстрел отблизо на Мариано Диас.

В 86-ата минута защитата на гостите този път бе пробита. При едно центриране от корнер топката стигна до Винисиус Жуниор, който стреля отблизо, ударът му бе спасен, но при добавката Каземиро не сгреши за 1:2.

Алавес можеше бързо да си върне преднината от два гола. В 88-ата минута гостите организираха бърза контраатака и Хави Лопес стреля опасно, но Куртоа спаси.

В 5-ата минута на добавеното време късметът тотално обърна гръб на мадридчани, като изстрел на Иско се отби от напречната греда.

Така Реал трябваше да преглътне загубата. Тимът остава на 4-ата позиция в таблицата със 17 точки в актива си. Аавес пък се изкачи до 8-ото място с 13 точки.