Мората не стигна на Ювентус срещу "летящите вещици" (видео)

Отборите на Беневенто и Ювентус завършиха наравно 1:1 на "Чиро Вигорито" в мач от деветия кръг на Серия "А". Попаденията отбелязаха Алваро Мората (21') за гостите и Гаетано Летиция (45+4') за домакините. Веднага след края на мача испанецът си изкара червен картон.

Андреа Пирло бе направил цели пет промени в своя състав. В защита Алекс Сандро бе отстъпил мястото си на Джанлука Фработа, а в халфовата линия само Артур остана титуляр. Така около него играха Федерико Киеза, Адриен Рабио и Аарън Рамзи. В атака отсъстваше оставеният да почива Кристиано Роналдо и така днес си партнираха Мората и Пауло Дибала. Домакините бяха подредени в 4-3-2-1 с Джанлука Лападула като централен нападател.

Преди мача имаше минута мълчание в памет на починалия Диего Марадона. В 11-ата минута Федерико Барба стреля от малък ъгъл, но Войчех Шчесни отрази неговия шут. Малко след това Лападула опита удар с глава, който мина над вратата. С първото си по-сериозно положение "бианконерите" откриха резултата в 21-ата минута. Тогава Мората получи дълъг пас от Киеза, финтира Артур Йоница и прати топката в далечния долен ъгъл на вратата. Пет минути по-късно гостите организираха добра атака, която завърши с неточен изстрел на Дибала.
В 28-ата Лападула падна в наказателното поле с претенции за дузпа, но такава не беше отсъдена. В 31-ата Рамзи отправи удар по земя, който беше избит от Лоренцо Монтипо с крак. Две минути по-късно Лука Калдирола напусна терена с травма. В 35-ата Дибала също падна в наказателното поле, но отново не последва съдийски сигнал. Последва контраатака, при която удар с глава на Лападула прелетя покрай вратата. В добавеното време на първата част Паскуале Счиатарела стреля опасно, но Шчесни изби в корнер. След неговото заучено изпълнение Летиция изравни за "летящите вещици" с прецизно воле в далечния долен ъгъл на вратата. На почивката неаполитанецът заяви, че посвещава своето попадение на Марадона.
В 48-ата минута Рикардо Импрота нанесе шут по земя, който излезе в аут. В 51-ата Мората пропусна "златен" шанс за свой втори гол в мача, след като ударът му с глава отблизо мина покрай опразнената врата. В 62-ата той пробва далечен изстрел, който се оказа неточен. В 86-ата Дибала стреля по земя от удобна позиция, но Монтипо успя да избие в корнер. В добавеното време резервата Деян Кулушевски стреля след изпълнение на фаул, но не затрудни противниковия страж. Това беше и последното положение за гол в срещата. След последния съдийски сигнал Мората влезе в спор със съдията, заради което получи директен червен картон.

С петото си равенство през сезона Ювентус събра 17 точки и се намира на четвъртата позиция в класирането, изпреварвайки Рома по голова разлика. Беневенто пък е 12-и в подреждането с 10 пункта, колкото имат също така 10-ият Сампдория и 11-ият Каляри.

БЕНЕВЕНТО - ЮВЕНТУС 1:1

0:1 Мората (21')

1:1 Летиция (45+4')

Беневенто: Монтипо, Летиция, Глик, Калдирола, Барба, Хетемай, Счиатарела, Импрота, Йоница, Капрари, Лападула

Ювентус: Шчесни, Куадрадо, Де Лихт, Данило, Фработа, Киеза, Артур, Рабио, Рамзи, Мората, Дибала