Нищо ново: Ман Сити за четвърти пореден път "наби" Бърнли с 5:0 на "Етихад" (видео)

Манчестър Сити за четвърти пореден път разгроми с 5:0 Бърнли на "Етихад Стейдиъм", като благодарение на този успех в десетия кръг "гражданите" най-сетне се изкачиха в горната половина на класирането и вече са осми. Рияд Марез бе над всички днес. Алжирецът записа първия си хеттрик за Манчестър Сити, след като вкара два гола до 22-рата минута и добави още един след почивката - в 69-ата минута. Бенжамен Менди (41') и Феран Торес (67') също се разписаха за най-изразителната победа на "небесносините" от началото на сезона.

Сити вече е на шест точки от шампиона и лидер във временното класиране Ливърпул, като тимът на Джосеп Гуардиола има и мач по-малко.

Кевин де Бройне и Кайл Уокър се завърнаха сред титулярите на "гражданите". Джон Стоунс запази мястото си в центъра на отбраната от мача с Олимпиакос, а Серхио Агуеро и Аймерик Лапорт останаха извън групата. Рахийм Стърлинг отново бе на пейката за началото.
Бейли Пийкок-Фаръл започна на вратата на Бърнли, заменяйки контузения Ник Поуп. Това бе негов дебют във Висшата лига. Дебют записа и Джош Бенсън, а Ашли Барнс също стартира.
Манчестър Сити се върна към обичайния си резултатен футбол, който отборът не успяваше да покаже в Премиър лийг от началото на сезона. Преди този мач "гражданите" бяха отбелязали 10 гола в осем мача.
Още във втората минута Марез откри резултата, след като получи от Де Бройне и стреля покрай Пийкок-Фаръл. В 22-рата алжирецът удвои. Този път той се промъкна между Тейлър и Мий, за да стигне до подаване от тъч на Уокър. Марез влезе навътре и стреля към далечния ъгъл, топката чукна гредата и влезе във вратата за 2:0.
В 27-ата гол на Жезус бе отменен заради засада на Торес. Въпреки това до почивката Сити водеше с 3:0. Това стана, след като в 41-вата минута Менди засече от въздуха на далечната греда поредното перфектно центриране на Де Бройне. Това бе първи гол за французина с екипа на "гражданите".
След почивката Торес направи 4:0 в 66-ата минута с първия си гол в Премиър лийг, а три минути след това Марез оформи своя хеттрик, след като засече с глава центриране на Фодън.
До края още едно попадение на Сити бе отменено заради засада на Жезус след намесата на ВАР, а удар на Де Бройне срещна гредата, което спаси Бърнли от още по-голямо унижение.