Свиленград победи Етър 64 и ще зимува на върха

Свиленград победи гостуващия Етър 64 с 24:20 (10:7) и в среща от петия последен есенен кръг в женското хандбално първенство на България.

Двата отбора бяха с пълен актив след по четири победи досега досега, а с успеха домакините си осигуриха първото място на полусезона с 10 точки, докато великотърновки ще зимуват на втората позиция с 8 точки. Хандбалистките на Свиленград започнаха по-добре и в шестата минута водеха с 4:0, като запазиха аванса си до почивката.

В началото на втората част Етър заигра по-добре и в средата на полувремето успя да изравни при 14:14, но последваха доста грешки на великотърновки, което позволи на Свиленград в 54-ата минута отново да дръпне с 22:17 след серия от четири безответни гола, а до края домакините удържаха предимството си. Кристина Миланова беше най-добра за победителките с 10 попадения. За Етър със 7 гола се отличи Александра Замишляк.