Сасуоло си намери майстора в лицето на Интер (видео)

Отборът на Интер постигна убедителна победа с 3:0 при гостуването си на Сасуоло, с което беше открит деветият кръг в Серия "А". Попаденията бяха дело на Алексис Санчес (4'), Влад Кирикеш (14' - автогол) и Роберто Галярдини (60'). Това беше първа загуба за "неровердите" през този сезон.

Антонио Конте беше направил три промени в своя състав. По фланговете започнаха Матео Дармиан и Иван Перишич, а Ромелу Лукаку бе получил почивка и така партньор на Лаутаро Мартинес в атака беше Алексис. Домакините пък бяха подредени в 4-2-3-1, като техният нападател беше Джакомо Распадори, който беше подпомаган от Джереми Бога, Филип Джуричич и Доменико Берарди.

Преди началото на мача двата тима запазиха минута мълчание в памет на починалия Диего Марадона. В 4-ата минута Кирикеш сгреши и топката му беше отнета. Лаутаро прехвърли Андреа Консили, но Кирикеш не му позволи да стреля. Все пак аржентинецът успя да подаде на Алексис, който отблизо откри резултата в полза на гостите. В 7-ата Консили отрази удар на Перишич, а в 11-ата Лаутаро опита прехвърлящ удар, който обаче излезе в аут.
В 14-ата при изпълнение на корнер топката мина над всички играчи и се озова в Артуро Видал. Той нанесе силен удар паралелно на вратата, а топката се отби в тялото на Кирикеш и се озова в неговата врата. В 21-ата техничен удар на Джуричич облиза далечната греда. В 35-ата Самир Ханданович се справи с шут на Рожерио, а три минути след това и с изстрел на Джереми Толян. Кошмарното участие на Кирикеш в мача приключи в 42-ата минута, когато той беше принудително заменен заради контузия. Две минути след това Мануел Локатели стреля с глава в аут.
В 54-ата минута Дармиан центрира към Лаутаро, но неговият удар прелетя над вратата. В 60-ата халф-бекът с нов пас намери Галярдини на границата на наказателното поле, а той със страхотен удар увеличи още повече преднината на "нерадзурите". В 67-ата Алексис опита воле, което обаче се оказа неточно. В 85-ата резервата Лукаку също се разписа, но попадението не беше зачетено заради явна засада.

Така Интер излезе на второ място в класирането с актив от 18 точки и задмина Сасуоло само по голова разлика.

САСУОЛО - ИНТЕР 0:3

0:1 Алексис (4')
0:2 Кирикеш (14' - автогол)
0:3 Галярдини (60')

Сасуоло: Консили, Толян, Кирикеш, Ферари, Рожерио, Лопес, Локатели, Берарди, Джуричич, Бога, Распадори

Интер: Ханданович, Шкриняр, Де Фрай, Бастони, Дармиан, Барела, Видал, Галярдини, Перишич, Лаутаро, Алексис