Марек и Вихрен не успяха да се победят в дербито на Югозапад (видео+галерия)

Дербито на Югозапад между Вихрен (Сандански) и Марек (Дупница) не излъчи победител, след като двата тима не се завършиха наравно при резултат 1:1 в мач от 17-ия кръг на местната Трета лига. Димитър Пантелеев (50') и Никола Георгиев (60') успях да отбележат единствените попадения на "Градския стадион" в Сандански. Срещата бе излъчена на живо в ефира на Sportal.bg.

В 7-ата минута се откри и първата възможност пред Вихрен, когато Никола Георгиев стреля от воле, но ударът му премина високо над напречната греда.

73 Вихрен - Марек
В 23-ата минута Вихрен имаха претенции за игра с ръка в наказателното поле, но съдията остана безмълвен, което доведе до множество скандирания от страна на домакинската скамейка. Само няколко секунди по-късно Хрисо Каймакански се опита да стреля по вратата на Пангев, но ударът му бе неточен.
15 минути преди края на първото полувреме Вихрен отправи и първия точен изстрел в мача. Владимир Кабранов от пряко свободен удар успя да насочи топката към вратата на Марек, но Пламен Младенов без проблем улови. Веднага след това обаче стражът изпрати кълбото силно напред и успя да изведе Владимирив, който се беше измъкнал зад гърба на защитниците на Вихрен. Ударът на футболиста на Марек обаче премина встрани от вратата.
В 37-ата минута домакините имаха две невероятни възможности за гол само в рамките на десетина секунди. След добра акцията отляво Методи Костов успя да центрира добре в наказателното поле. Там Атанаса Чипилов се извиси над всички и стреля с глава, но ударът му срещна напречната греда. Веднага след това кълбото попадна на главата на Якимов, който от непосредствена близост отправи точен изстрел, но рефлексът на Пламен Младенов успя запази вратата на Марек суха.
През втората част домакините продължиха да оказва натиск, като организираха няколко атаки. В 60-ата минута обаче гостите от Дупница бяха тези, които стигнаха до попадение. Каймакански успя да пробие отляво и да подаде на близката греда към Пантелеев. Той от своя страна успя да овладее добре топката и с плътен изстрел по земя успя да открие резултата, като прати кълбото към далечния ъгъл.
10 минути по-късно домакините получиха правото да изпълнят дузпа, след като Джордж Николов игра с ръка в наказателното поле. Зад топката застана Никола Георгиев, който не сбърка и изравни за 1:1.
В 80-ата минута единствено Пламен Младенов бе виновникът Вихрен да не достигне до попадение. След разбъркване топката попадна в краката на влезлия като резерва Милен Златков, който от изключителна близка дистанция стреля, но стражът на Марек спаси.
С това равенството двата тима остават на челните две места в класирането, като Марек е първи с 39 точки, а Вихрен втори с 37. Този резултат е по-неприятен за отбора от Сандаски, защото той може да бъде изместен, ако Кюстендил спечели своя мач серщу Банско. Някой измежду Чавдар (Етрополе) и Беласица също може да изпревари Вихрен, ако срещата между двата тима днес излъчи победител.

ВИХРЕН 1:1 МАРЕК
0:1 Пантелеев (60)
1:1 Н. Георгив (70) - д.