Център на Рилски хвана 16 борби срещу Аржентина

Баскетболистът на Рилски спортист Николас Карвачо и съотборниците му от националния отбор на Чили изтормозиха максимално фаворита Аржентина, но все пак накрая "гаучосите" триумфираха с крайното 67:61 (20:16, 11:18, 16:13, 20:14) в двубой от квалификациите за ФИБА АмериКъп 2022. Чилийците държаха преднината в свои ръце през почти цялата трета четвърт, но в последния период домакините изтръгнаха крайния успех.

Победата е втора за аржентинците в група "А" на пресявките и те вече заемат втората позиция в подреждането с еднакъв баланс с този на лидера Венецуела - 2-1. Чили пък инкасира загуба №2 и се нарежда на трето място с баланс от 1 успех и 2 поражения.
Нико Карвачо изигра добър мач, взимайки доста сериозен брой борби. Центърът записа 7 точки, 16 борби, 2 чадъра и 2 отнети топки за 30 минути игрово време и коефициент на полезно действие от 16. От съотборниците му Мануел Суарес бе най-резултатен с 21 точки, а Франко Моралес добави 13. За Аржентина Максимо Фьелеруп вкара 15 точки, а Федерико Агире отбеляза 11.