Арда прегази Монтана (видео)

Oтборът на Арда постигна категоричен успех с 3:0 над Монтана в сблъсък от 14-ия кръг на efbet Лига. Попаденията за домакините реализираха Иван Коконов (29), Румен Руменов (63) и Спас Делев (69).
Двубоят в Кърджали започна с минута мълчание в памет на Никола Спасов.

В 4-ата минута Лъчезар Котев центрира в наказателното поле на гостите, но никой от неговите съотборници не успя да стигне до кълбото, за да отправи удар към вратата на Орлинов.

В 13-ата минута Спас Делев изпълни майсторски пряк свободен удар, но Марин Орлинов успя да избие в корнер. Малко по-късно Лъчезар Котев отправи техничен шут, който обаче отново бе отразен от стража на Монтана.

В 26-ата минута Спас Делев проби отдясно и центрира към Румен Руменов, който отклони топката, която обаче се отби в гредата.

Логичното се случи в 29-ата минута, когато Иван Коконов заби поредния си гол в efbet Лига. Атакуващият футболист на "сините" засече отлично центриране по земя на Деян Лозев.
Пет минути преди края на първата част главният съдия Волен Чинков показа директен червен картон на Янко Ангелов, който в центъра на терена влезе с бутонките напред в гърдите на Румен Руменов.

В 50-ата минута Николай Минков падна пред наказателното поле на Арда след съприкосновение с резервата Пламен Крумов, но съдията остави играта да продължи.

В 63-ата минута Румен Руменов получи подаване от Спас Делев и от близка дистанция наказа Орлинов, за да увеличи преднината на своя тим.

В 69-ата минута Спас Делев направи резултата класически. Нападателят на Арда премина през двама бранители и с точен удар наказа вратаря на Монтана за трети път.

В 84-ата минута Борислав Балджийски опита да изненада Иван Караджов, но шутът му мина далеч от целта.

В последните секунди на двубоя Йордан Йорданов можеше да вкара гол за гостите, но ударът му срещна гредата. Това бе и последната интересна ситуация в срещата.

След този успех футболистите на Николай Киров се изравниха с Локомотив (Пловдив) във временното класиране, като и двата тима имат по 24 точки. Монтана остава на 11-а позиция с 12 пункта.

АРДА - МОНТАНА 3:0