Неволите за Краснодар нямат край (видео)

29 ноември 2020 | 05:59
  • копирано
  • 1
Новакът Химки победи с 1:0 Краснодар и продължи да се изкачва в класирането на РПЛ. Третият пореден успех придвижи тима от московското предградие на 11-о място с 18 точки. "Биковете" пък допуснаха четвърта загуба в последните си пет мача и са на 9-о място.

Преди няколко дни отборът на Мурад Мусаев загуби драматично от Севиля в Шампионската лига, а днес игра много по-слабо срещу Химки и показа, че не умее да се справя с натоварения календар. Някои от основните футболисти получиха почивка, а техните заместници тотално разочароваха.
Краснодар имаше огромно превъзходство в притежанието на топката, но чистите положения пред вратата на Иля Лантратов не бяха много. До почивката Маркус Берг два пъти стреля неточно от добри позиции, а ветеранът Денис Глушаков пропусна да даде аванс на Химки.

На полувремето Мусаев смени Тони Вилена с Кристофер Олсон, но това не направи играта на гостите по-разнообразна. Все пак, шведът можеше да се разпише в 64-ата минута след центриране на Вандерсон, но прати топката в аут.
Малко по-късно Глушаков центрира от корнер и Мохамед Конате с глава вкара единствения гол в мача. Нападателят от Кот д'Ивоар се разписа за първи път през сезона.

В последните минути Владимир Дядюн пропиля отличен шанс да забие втори гол за Химки, а треньорът на Краснодар беше изгонен за спор с рефера Сергей Иванов.

Брайън Идову Брайън Идову4 Реми Кабела7 Реми Кабела
Мохамед Конате Мохамед Конате45 Магомед-Шапи Сулейманов93 Магомед-Шапи Сулейманов
Юрий Газинский  Юрий Газинскийжълт картон
77' Реми Кабела  Реми Кабелаизлиза
Евгений Чернов  Евгений Черноввлиза
68' Маркус Берг  Маркус Бергизлиза
Ари  Аривлиза
Магомед-Шапи Сулейманов  Магомед-Шапи Сулеймановизлиза
Даниил Уткин  Даниил Уткинвлиза
Мохамед Конатегол Мохамед Конате  67'
Аршак Корянизлиза Аршак Корян  66'
Резиуан Мирзоввлиза Резиуан Мирзов
60' Виктор Клаесон  Виктор Клаесонизлиза
Вандерсон  Вандерсонвлиза
Владимир Дядюнжълт картон Владимир Дядюн  59'
46' Тони Вилена  Тони Виленаизлиза
Кристофер Олсон  Кристофер Олсонвлиза
Мохамед Конатежълт картон Мохамед Конате  32'
22' Кайо Панталеао  Кайо Панталеаожълт картон