Неволите за Краснодар нямат край (видео)

Новакът Химки победи с 1:0 Краснодар и продължи да се изкачва в класирането на РПЛ. Третият пореден успех придвижи тима от московското предградие на 11-о място с 18 точки. "Биковете" пък допуснаха четвърта загуба в последните си пет мача и са на 9-о място.

Преди няколко дни отборът на Мурад Мусаев загуби драматично от Севиля в Шампионската лига, а днес игра много по-слабо срещу Химки и показа, че не умее да се справя с натоварения календар. Някои от основните футболисти получиха почивка, а техните заместници тотално разочароваха.
Краснодар имаше огромно превъзходство в притежанието на топката, но чистите положения пред вратата на Иля Лантратов не бяха много. До почивката Маркус Берг два пъти стреля неточно от добри позиции, а ветеранът Денис Глушаков пропусна да даде аванс на Химки.

На полувремето Мусаев смени Тони Вилена с Кристофер Олсон, но това не направи играта на гостите по-разнообразна. Все пак, шведът можеше да се разпише в 64-ата минута след центриране на Вандерсон, но прати топката в аут.
Малко по-късно Глушаков центрира от корнер и Мохамед Конате с глава вкара единствения гол в мача. Нападателят от Кот д'Ивоар се разписа за първи път през сезона.

В последните минути Владимир Дядюн пропиля отличен шанс да забие втори гол за Химки, а треньорът на Краснодар беше изгонен за спор с рефера Сергей Иванов.