Силен мач на Жоро Костадинов срещу Зенит (видео)

28 ноември 2020 | 15:55 - Обновена
  • копирано
  • 3
Националът Георги Костадинов беше титуляр за Арсенал (Тула) в домакинството на Зенит, завършило 0:0. Българският халф доскоро беше контузен, а преди това прекара коронавируса. Днес той изведе съотборниците си с капитанската лента и получи жълт картон през второто полувреме, но като цяло изигра много добър мач и има сериозна заслуга за спечелената точка. Арсенал е 13-и в класирането, а Зенит се изравни на върха с ЦСКА (Москва), но "армейците" са с мач по-малко.

През седмицата тимът от Санкт Петербург загуби гостуването си на Лацио и окончателно се прости с шансовете си да продължи напред в Шампионската лига. В първенството питерци също допуснаха доста грешки, затова победата в Тула беше задължителна. Освен многото контузени, Зенит имаше и наказан титуляр в лицето на централния защитник Ярослав Ракицкий. Сергей Семак даде шанс на Себастиан Дриуси да започне от първата минута, а Артьом Дзюба и Малком бяха другите двама нападатели в стартовия състав на шампионите.
В 3-ата минута Зенит организира бърза контра. Малком пусна прострелно центриране към далечната греда, но Дзюба се забави и Костадинов успя да избие в корнер. Гостите можеха да поведат и малко по-късно, когато Александър Ерохин стреля на сантиметри над напречната греда. Юрий Жирков също шутира в аут след заучено положение.

В средата на полувремето Вилмар Бариос направи добро двойно подаване с Дзюба и се озова сам срещу Егор Шамов, но вратарят на домакините спаси. Малко преди почивката Кирил Панченко имаше възможност да изведе Арсенал напред, но стреля встрани от вратата.
Зенит притисна съперника през второто полувреме, особено след влизането на Сердар Азмун. В 66-ата минута Дзюба нанесе опасен удар, но отново Шамов се намеси безупречно. В 73-ата Костадинов получи жълт картон, след като задържа Малком.

В края домакините се бранеха много организирано и заслужено стигнаха до точката. Отборът на Дмитрий Парфьонов обаче няма победа от средата на октомври. Зенит играе все по-колебливо и бъдещето на Семак изглежда несигурно.

Анри Хагушвлиза Анри Хагуш  Леон Мусаев  Леон Мусаеввлиза
Александър Ломовицкийизлиза Александър Ломовицкий  Юрий Жирков  Юрий Жирковизлиза
Валерий Громковлиза Валерий Громко  Андрей Мостовой  Андрей Мостовойвлиза
Георги Костадиновжълт картон Георги Костадинов  72'
62' Александър Ерохин  Александър Ерохинизлиза