100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4 /почивка/

Втора поредна засечка за ПСЖ (видео)

Пари Сен Жермен не успя да победи гостуващия Бордо и мачът на "Парк де Пренс" завърши 2:2. Неймар и Мойс Кийн вкараха попаденията за тима на Томас Тухел в рамките на броени секунди в средата на първото полувреме, но Ясин Адли в 60-ата минута донесе ценната точка на гостите.

За ПСЖ това е втора поредна грешна стъпка в първенството. Преди седмица тимът допусна обрат от 2:0 до 2:3 срещу Монако. В класирането парижани са начело с аванс от три точки пред втория Лил, който обаче има мач по-малко.
Бордо изненадващо поведе в 10-ата минута. След центриране от корнер дебютантът в състава на ПСЖ Тимоти Домбеле отклони топката към собствената си врата, а Серхио Рико само я докосна, но не предотврати автогола.

В 25-ата минута Неймар демонстрира техника в наказателното поле и беше фаулиран. Гостите оспорваха решението на рефера Жереми Пиняр да отсъди дузпа, но той беше категоричен. Неймар изравни от бялата точка, а още следващата атака на домакините им донесе нов гол. Вкара го Мойс Кийн с добавка след шут на Неймар и спасяване на Беноа Костил.
Изглеждаше, че шампионите няма да имат проблеми, но се оказа, че Бордо има как да изненада съперника си. След час игра Хатем Бен Арфа върна топката към Ясин Адли и неговият прецизен удар я прати в мрежата за 2:2.

В самия край на мача гостите дори можеха да измъкнат победата, но Рико отрази много опасен изстрел на Никола де Превил.