Волфсбург срази Вердер в голово шоу (видео)

27 ноември 2020 | 23:47 - Обновена
  • копирано
  • 0
Отборът на Волфсбург срази Вердер Бремен с 5:3 в двубой от деветия кръг на Бундеслигата. С успеха "вълците" събраха 17 точки и се изкачиха на петата позиция във временното класиране, докато Вердер е десети с 11.

Тон на головото шоу на "Фолксваген Арена" дадоха "бременските музиканти", които откриха чрез Леонардо Битенкурт в 13-ата минута. Волфсбург стигна до светкавичен обрат в рамките на 3 минути. Боте Баку изравни в 22-ата минута, а Джон Антъни Брукс изведе домакините напред.

Вердер наери бърз отговор и чрез Кевин Мьовалд стигна до равенство в 36-ата, но Волфсбург отново излезе напред само минута по-късно, а автор на гола стана Ваут Вегхорст. Втората част започна с ново равенство, след като Брукс си отбеляза автогол. Волфсбург стига до успеха в последния четвърт час. Вегхорст направи 4:3 в 76-ата минута, а точка на спора сложи Бартош Бялек в 90-ата.

Bartosz Bialekгол Bartosz Bialek
84' Christian Gross  Christian Grossизлиза
Максимилиан Арнолджълт картон Максимилиан Арнолд
80' Кевин Мьовалд  Кевин Мьовалдчервен картон
Ваут Вегхорстгол Ваут Вегхорст  76'
Maxence Lacroixжълт картон Maxence Lacroix  73'
72' Милот Рашица  Милот Рашицаизлиза
Таит Чонг  Таит Чонгвлиза
71' Леонардо Битенкурт  Леонардо Битенкуртизлиза
Felix Agu  Felix Aguвлиза
Ренато Щефенизлиза Ренато Щефен  65'
Максимилиан Филипвлиза Максимилиан Филип
57' Кевин Мьовалд  Кевин Мьовалджълт картон
47' Джон Антъни Брукс  Джон Антъни Бруксавтогол
Ваут Вегхорстгол Ваут Вегхорст  37'
36' Кевин Мьовалд  Кевин Мьовалдгол
32' Жан-Мануел Мбом  Жан-Мануел Мбомизлиза
Кевин Мьовалд  Кевин Мьовалдвлиза
Джон Антъни Бруксгол Джон Антъни Брукс  25'
24' Жан-Мануел Мбом  Жан-Мануел Мбомжълт картон
Боте Бакугол Боте Баку  22'
13' Леонардо Битенкурт  Леонардо Битенкуртгол