Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0 /Почивка/

Групата на България се заплете

Националният отбор на Латвия по баскетбол записа първа победа в група "H" от квалификациите за ЕвроБаскет 2022. Селекцията на Робертс Щелмаерс надделя почти безпроблемно над Гърция с крайното 66:77 (21:20, 9:22, 20:22, 16:13) в първия мач от потока за деня, проведен в Спортна зала "Хилс" в Сараево.

Отборът на Латвия вече е с актив от 1 победа и 2 загуби в група "H", докато Гърция остава лидер в подреждането с 2 успеха и 1 поражение. От 22:00 часа започва срещата между останалите два тима в групата - Босна и Херцеговина и България, които делят втората и третата позиция с по 1 победа и 1 загуба.

Латвийците успяха да си изковат двуцифрен точков аванс във втората четвърт, спечелена с 13 точки разлика - 9:22. В третата част преднината на символичните гости дори достигна 20-те точки, а опитите за обрат на "елините" в последния период не донесоха нищо положително за селекцията на Танасис Скуртупулос и така успехът отиде в ръцете на Латвия - 66:77.

Мартинс Лакса поведе латвийците с 19 точки и 4 борби, Марекс Мейерис добави 14 точки и 7 борби, Мартин Мейерс остана с 13 пункта и 8 взети отскочили топки, а Айгарс Шкеле вкара 10 точки и направи 6 асистенции. За Гърция Димитриос Аграванис наниза 15 точки и овладя 8 топки, а Евангелос Маргаритис допълни с 10 точки.