Втора лига

Локомотив (София) се завърна на върха във Втора лига (видео+галерия)

27 ноември 2020 | 16:33 - Обновена
Oтборът на Локомотив (София) постигна лесен успех с 2:0 над Септември (Симитли) в двубой от 15-ия кръг на Втора професионална лига. Попаденията за "железничарите" реализираха Светослав Диков (32) и Павел Петков (52). С тази победа съставът на Иван Колев събра актив от 29 точки, с което се изравни с Пирин (Благоевград) на върха в шампионата. Септември (Симитли) пък остава на десета позиция с 15 пункта.

Първата интересна ситуация се откри още в 6-ата минута, когато Светослав Диков отправи опасен удар с глава, но стражът на гостите Филип Димитров успя майсторски да избие топката.
В 13-ата минута Локомотив пропусна още една възможност за попадение. След късо изпълнение на ъглов удар топката бе центрирана в наказателното поле, където на далечната греда Светослав Диков стреля по диагонала. Кълбото стигна до Павел Петков, който веднага я върна за Марио Петков, но младият бранител не успя да вкара кълбото в мрежата.

Логичното се случи в 32-ата минута, когато Илиян Стефанов центрира отляво към Александър Алексадров, който отправи страхотен ножичен удар, който се отби в горната греда. Топката обаче стигна до Светослав Диков. Нападателят на "железничарите" с глава заби своя гол №10 от началото на сезона във Втора лига.
В 52-ата минута домакините стигнаха и до втори гол. В негов автор се превърна Павел Петков, който засече центриране на Александър Александров. Крилото на "червено-черните" отново бе с ключова роля за попадението на своя тим.
Малко по-късно Александров шутира по земя, но право в ръцете на Филип Димитров. В 68-ата минута Педро Ферари центрира отдясно в наказателното поле, където резервата Наско Милев игра с глава, но прати топката над вратата. До края на срещата не се случи нищо интересно и битката от 15-ия кръг на Втора лига завърши при резултат 2:0 за отбора на Иван Колев.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) - СЕПТЕМВРИ (СИМИТЛИ) 2:0

1:0 Диков (32)
2:0 Петков (52)

Стартови състави:

Локомотив (София): 91. И. Василев, 2. Ферари, 23. М. Василев, 3. М. Петков, 26. Милошев, 22. Семерджиев, 30. Траянов, 10. Стефанов, 7. Александров, 27. П. Петков, 18. Диков

Септември (Симитли): 74. Димитров, 77. Михайлов, 3. Мунин, 14. Карадачки, 5. Гогов, 9. Динев, 88. Михайлов, 6. Петров, 8. Иванов, 11. Василев, 10. Лулейски
32
2 Пирин (Благоевград) Пирин (Благоевград)
24
8 Септември (Симитли) Септември (Симитли)
16
13 Миньор (Перник) Миньор (Перник)