Черно море тресна Славия в интересен мач, Курьор вече с 15 гола (видео)

Черно море удари Славия с 3:2 в първия двубой от 14-ия кръг на efbet Лига. "Моряците" се придвижиха на пето място във временното класиране, а "белите" остават в опасната зона. Трябва да се отбележи, че в 3/4 от мача гостите играха с човек по-малко заради резонен червен картон, получен от Радослав Терзиев. Радослав Кирилов откри резултата с хубав изстрел в началото. Матиас Курьор изравни десет минути по-късно, а Стефан Велев направи 2:1 за домакините в 52-ата минута. В средата на втората част Курьор отново беше точен и звездата на отбора от Варна вече има 15 попадения през сезона. В 89-ата минута Калоян Кръстев намали резултата, но за повече играчите на Александър Тарханов няма сили и време.

Срещата на "Тича" започна с минута мълчание в памет на бившия наставник на "моряците" Никола Спасов. Футболистите на Илиан Илиев излязоха с фланелки с надпис: "Почивай в мир, Адмирале!". В седмата минута Файсел Касми получи добра възможност да стреля от десетина метра, но белгиецът прати топката до вратата. Малко по-рано имаше разбъркване в наказателното поле, при което топката срещна ръката на падналия бранител на Славия Христо Попадийн, но реферът Георги Давидов прецени, че това е станало неволно. В деветата минута Филип Антовски намери с далечен пас Кирилов отляво, който финтира бранител и с премерен удар намери мрежата - 1:0 за Славия! След десет минути обаче Курьор беше оставен непокрит пред вратарското поле на гостите. Голмайсторът на Морето не сгреши и с глава простреля Светослав Вуцов - 1:1.

В 21-ата минута нещата за славистите се усложниха. Илиан Илиев-младши се откъсна сам срещу Вуцов, последва бутане в гръб от страна на Терзиев и червен картон за защитника на "белите". Топката беше заложена пред границата на наказателното поле, но Курьор не успя да преодолее Вуцов, който спаси удара му.

До края на първата част "моряците" пропуснаха два гола. Илиев-младши излезе сам срещу Вуцов, който обаче се намеси по чудесен начин и спаси рамката си. Скоро след това Курьор излезе сам срещу стража на софиянци, прехвърли го, но топката се отби в страничната греда. В 52-ата минута варненци достигнаха до обрат. Топката попадна на волето на Стефан Велев, който с мощен шут не даде никакви шансове на Светльо Вуцов - 2:1 за домакините! Красив гол на Велев срещу бившите му съотборници от "Овча купел". В 65-ата минута ъглов удар отляво завари отбраната на Славия в заспало положение и Курьор порази целта за втори път с глава - 3:1 за Черно море. Негов 15-и гол в кампанията. В последната минута от редовното време Калоян Кръстев вкара хубав гол с глава. Нападателят се извиси в пеналтерията на варненци и с глава намери далечния ъгъл. С това дойде и краят на мача, който се оказа победен за хората на Илиан Илиев.

Черно море 3:2 Славия

0:1 Радослав Кирилов (9)
1:1 Матиас Курьор (19)