Гери Димитрова и Мария Йорданова на 1/8-финал за Купата на CEV (снимки)

Волейболните националки Гергана Димитрова и Мария Йорданова и техният КСМ (Търговище) се класираха за 1/8-финалите на втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV. Волейболистките на бившия селекционер на България Драган Нешич надиграха украинския Прометей (Камянске), с Лора Китипова в състава и воден от настоящия старши треньор на "лъвиците" Иван Петков, с 3:0 (25:23, 25:23, 25:20) в мач-реванш от 1/16-финалите на турнира.

Така след победа и в първата среща с 3:1 гейма КСМ продължава напред за Купата на CEV. Там на 1/8-финалите румънският тим ще срещне хърватския Младост (Загреб), който ще бъде домакин на турнира в Група 3 от 1/8-финалите и 1/4-финалите. Другият мач ще бъде между френските Безие и Волеро (Льо Кане). Срещите ще бъдат на 8 и 9 декември.

Гергана Димитрова игра само в първите два гейма за своя тим и се отчете с 6 точки (1 блок, 29% ефективност в атака и 50% позитивно посрещане) за успеха, а Мария Йорданова остана резерва. Най-полезна за КСМ бе Хайди Казанова Алварес с 21 точки (1 блок, 1 ас и 50% ефективност в атака) за победата. За тима на Прометей Лора Китипова приключи с 2 точки, а Анастасия Крайдуба бе най-резултатна с 16 точки (46% ефективност в атака).

Снимки: CEV.EU