Гранада не изпуска лидерската позиция

Дебютантът в евротурнирите Гранада направи важна крачка към диркетните елиминации на Лига Европа. Испанският тим победи с 2:1 Омония (Никозия) и остава начело в група "Е" на Лига Европа с 8 точки. Омония е на дъното с 2, но все още има шансове за второто място.

Гранада беше абсолютен фаворит в мача. Старши треньорът Диего Мартинес имаше доста кадрови проблеми, но ситуацията в групата му позволяваше да даде шанс и на футболисти, които по-рядко са титуляри в Ла Лига.

Още в 8-ата минута Суарес получи добър пас от Алберто Соро и с прецизен удар в близкия ъгъл откри резултата. Домакините имаха и други положения до почивката. Най-чистото от тях пропусна ветаранът Роберто Солдадо.
В 47-ата минута Адам Ланг от Омония уцели гредата и това беше сигнал, че кипърците няма да се предадат. В 60-ата левият бек Ян Лецякс центрира перфектно към Ървин Асанте на далечната греда и ганаецът вкара красив гол за 1:1.
Радостта на гостите не продължи дълго. В 73-ата минута Соро се възползва от неубедителна намеса на вратаря Фабиано и Гранада отново поведе.
Домакините не допуснаха изненада до края и могат да си гарантират първото място в следващия кръг, когато приемат ПСВ Айндховен. На Омония предстои мач срещу ПАОК.