ПСВ направи голям обрат след кошмарно начало

ПСВ Айндховен излезе на второ място в група "Е" на Лига Европа. "Филипсите" обърнаха от 0:2 до 3:2 ПАОК и вече имат 6 точки, докато гърците са трети в класирането с 5. Попаденията за домакините вкараха Коди Гакпо, Чуквунонсо Мадуеке и Дониел Мален.

Марио Гьотце пропусна мача заради контузия, а от състава на ПСВ отсъстваха още Ерик Гутиерес и Марко ван Хинкел. Старши треньорът Роджър Шмид не изневери на любимото си 4-3-3, с Дониел Мален, Еран Захави и Коди Гакпо в нападение. За ПАОК на върха на атаката стартира Антонио-Мирко Чолак.

Гърците нанесоха двоен удар още в първия четвърт час. В 4-ата минута Фернандо Варела откри резултата с мощен удар след грешка в защитата на домакините, а в 13-ата младокът Христос Цолис подаде на Щефан Шваб и австриецът се разписа с хубав изстрел от въздуха.
ПСВ имаше нужда от време, за да започне да играе по начина, по който може. В 20-ата минута Коди Гакпо влезе в наказателното поле и шутира точно по диагонала - 1:2. Малко преди почивката Живко Живкович направи много качествено спасяване след удар на Мален.
През второто полувреме мощният натиск на "филипсите" продължи. В 51-ата минута Гапко намери в Чуквунонсо Мадуеке и той изравни, а само две минути по-късно Мален стигна пръв до отбитата от Живкович топката и изведе ПСВ напред.
Филип Макс можеше да реши всичко в 65-ата минута, но стреля над гредата. В края на срещата нидерландците умело задържаха топката и не позволиха на ПАОК нито веднъж да застраши вратата на Руи Силва.