ЦСКА (М) отново изпусна питомното (видео)

Фейенорд измъкна ценна точка при гостуването си на ЦСКА (Москва) в Лига Европа. Цяло второ полувреме домакините играха с човек повече след червения картон на Николай Йоргенсен, но мачът завърши 0:0. По този начин ЦСКА е на последно място в група "К" с 3 точки, а Фейенорд е втори с 5. Лидер с 8 точки е Динамо (Загреб), който разгроми с 3:0 Волфсбергер.

Първият мач между двата тима завърши 3:1 за Фейенорд. В Ротердам един от головете за тима на Дик Адвокаат беше дело на Ридгесиано Хасп, но бранителят пропусна днешния двубой заради контузия. Роберт Боженик и Лирой Фер също не пътуваха за Москва.

В състава на ЦСКА големите отсъстващи бяха Алан Дзагоев и Константин Кучаев. Старши треньорът Виктор Гончаренко избра схема с трима нападатели в лицето на Арнор Сигурдсон, Фьодор Чалов и Чидера Еджуке. Офанзивното трио на Фейенорд пък бе съставено от Стивън Берхуйс, Браян Линсен и Николай Йоргенсен.
И двата тима подходиха офанзивно, но повечето им атаки завършваха с неточни центрирания или блокирани удари. В 25-ата минута Игор Акинфеев спаси изстрел на Берхуйс, а ЦСКА можеше да поведе в 40-ата, когато Ник Марсман се намеси добре след шут на Чалов. В самия край на полувремето на два пъти се стигна до напрежение в наказателното поле на руснаците, но не и до гол.
Плановете на Фейенорд се объркаха в самото начало на втората част. При едно въздушно единоборство Йоргенсен удари с лакът Хьордур Магнусон и получи директен червен картон. Последва мощен натиск на ЦСКА и неточни удари на Чалов и Иван Обляков.
В 64-ата минута Гончаренко направи двойна смяна, като пусна Иля Шкурин и Илзат Ахметов. Секунди по-късно Никола Влашич изведе Шкурин на чиста позиция, той стреля в Марсман, а при добавката прати топката във вратата, но голът му беше отменен заради засада. До края ЦСКА така и не вкара гол. Ситуацията в групата все още оставя шансове на "армейците" да продължат напред. Те обаче минават през две победи в мачовете с Волфсбергер и Динамо.