Динамо (З) на крачка от класиране след нов успех срещу Волфсбергер (видео)

Динамо (Загреб) се утвърди на върха в класирането на група "К" в Лига Европа. Отборът на Зоран Мамич разгроми с 3:0 като гост Волфсбергер и вече има 8 точки. Попаденията за хърватите паднаха след почивката, а техни автори станаха Ловро Майер, Бруно Петкович и Лука Иванушец.

В началото на месеца Динамо спечели на "Максимир" срещу австрийците с 1:0. Тогава хърватският гранд игра с човек повече цяло второ полувреме и стигна до минимален успех, който го изкачи начело в групата. Днес "модрите" бяха без контузения Марио Гавранович, а в състава на Волфсбергер го нямаше наказаният Матеус Тафернер.

Теренът в Клагенфурт не беше в най-доброто си състояние, което затрудни и двата отбора. Домакините започнаха агресивно. Марио Лайгтеб отправи първия удар към вратата на Динамо, но той беше неточен. Малко по-късно отново той стреля силно и този път Доминик Ливакович трябваше да се намесва.
Гостите от Хърватия единствени от всички отбори в турнира нямат допуснат гол в груповата фаза. Те отново действаха предпазливо, изчаквайки евентуално грешка в противниковата отбрана. Такава дойде в самия край на полувремето, но Бруно Петкович не се възползва. Той можеше да си спре топката и да шутира от чиста позиция, но вместо това потърси атракцията и ударът му с пета не се получи. После пък Ариян Адеми прати топката високо над вратата.
В 48-ата минута Адеми центрира коварно и футболист на Волфсбергер едва не си вкара автогол. След час игра Динамо поведе. Попадението заби Ловро Майер с добавка отблизо. Хърватите заиграха още по-уверено и четвърт час преди края решиха мача в своя полза. Капитанът Адеми поднесе топката на Петкович и този път той хладнокръвно я насочи в мрежата.
В края Динамо стигна и до трети гол, отбелязан от Лука Иванушец. Той изненада вратаря на Волфсбергер с прецизен удар от границата на наказателното поле в добавеното време.