Локо (Москва) спъна Атлетико в Мадрид (видео)

Отборите на Атлетико Мадрид и Локомотив (Москва) отново не излъчиха победител в срещата помежду си от 4-ия кръг в група "А" на Шампионската лига. Този път двубоят на "Уанда Метрополитано" в испанската столица завърши 0:0. Домакините направиха куп пропуски, а освен това и техен гол бе отменен, което предопредели крайния изход на мача. Това обаче сериозно завърза ситуацията в групата и в последните два кръга предстои тежка битка за втората позиция, след като Байерн (Мюнхен) вече си гарантира първото място.

Атлетико започна силно и още от самото начало на мача започнаха положения пред вратата на Гилерме. На два пъти се стигна до суматоха в наказателното поле, но липсваше завършващият удар.

В 11-ата минута дойде и първата реална голова ситуация. Анхел Корея стреля отблизо и защитник успя да отклони топката пред голлинията. Само няколко секунди по-късно и Маркос Йоренте отправи хубав изстрел от ждроб, но този път Гилерме се намеси решително.

След това в 24-та минута Яник Ферейра Караско отправи далечен изстрел и отново вратарят на гостите спаси. Бразилският страж не допусна гол и четири минути по-късно след шут отблизо на Йоренте.

Натискът на Атлетико даде резултат в 68-ата минута, когато Коке най-накрая порази вратата на съперника, но след разглеждане на положението с ВАР, се оказа, че той е бил в засада и голът не бе зачетен.

В края на мача и Локо надигна глава и за малко да открие резултата. В 85-ата минута гостите организираха контраатака, Станислав Макеев се озова зад защитата, но стреля много неточно по земя и пропусна отличен шанс.

В 89-ата минута събитията отново се пренесоха пред другата врата, където Хосе Хименес пропусна страхотен шанс с глава след корнер.

Така мачът завърши без голове и без победител. Атлетико запазва 2-ото си място в групата с 5 точки, докато за Локо това бе трето реми и отборът се намира на 3-ата позиция с 3 точки.