Аякс очаквано се справи без проблем с Мидтиланд, Краев игра повече (видео)

Аякс без особени проблеми победи аутсайдера в Група D на Шампионката лига Мидтиланд с 3:1, благодарение на което вече има седем точки - две по-малко от лидера Ливърпул. Всички попадения паднаха през втора част. Райън Гравенберх (47'), Нусаир Мазрауи (49') и Давид Нерес (67') се разписаха за нидерландския шампион, а Ауер Мабил (80') вкара почетния гол за гостите от дузпа. Българският национал Божидар Краев влезе в игра в 69-ата минута. Това е най-ранната му поява в досегашните срещи от груповата фаза на ШЛ.

Клаасен, Мазрауи и Лабиад се възстановиха от контузиите, които получиха през уикенда, и стартираха. Нападателното трио очаквано бе изградено от Душан Тадич, Ласина Траоре и Дейви Нерес. 20-годишният Мадсен стартира за Мидтиланд в отсъствието на  Каюсте. Систо бе на върха на атаката, а Дрейер и Мабл действаха по крилата. Божидар Краев остана на скамейката за началото.
Домакините съвсем очаквано доминираха през първата част, но така и не успяха да вземат аванс преди почивката. Хансен направи страхотно спасяване след удар отблизо на Лабиад в 15-ата минута, а в 27-ата удар на Траоре срещна гредата.
Аякс бързо реши нещата в своя полза в началото на втората част. В 47-ата минута Тадич изведе много добре Гравенберх, който си пое и стреля прекрасно от 20 метра, пращайки топката в горния ляв ъгъл на вратата. Само две минути след това резултатът вече бе 2:0. Тадич отново бе замесен, след като намери Либиад, който пусна топката на пътя на Мазрауи. Мароканецът стреля ниско за 2:0.
В 66-ата минута Нерес направи 3:0 след комбинация с Траоре и удар в ъгъла.

Три минути след това в игра за гостите се появи Божидар Краев, който замени Каба. В 79-ата Мазрауи закачи крака на Мабил в наказателното поле - дузпа за Мидтиланд. Самият Мабил реализира от бялата точка, макар и Онана да докосна топката.
Мидтиланд завърши с човек по-малко, след като в добавеното време Святченко фаулира откъсващия се Нерес.
Датският тим остава все още без точка в групата, но добрата новина е, че отборът успя да се разпише във втори пореден мач в Шампионската лига.