Байерн отново наказа РБ Залцбург и влетя в 1/8-финалите (видео)

Настоящият шампион в Шампионската лига Байерн (Мюнхен) прескочи без никакви трудности своята група "А" и ще продължи защитата на трофея си на 1/8-финалите. Тази вечер германците записаха четвърта поредна победа на сметката си, след като отново надиграха РБ Залцбург с 3:1 на своя "Алианц Арена". Гостите стояха доста добре, особено през първото полувреме, но не се възползваха от положенията си, докато баварците бяха безпощадни в предни позиции и с голове на Роберт Левандовски в 43-ата, Кингси Коман в 53-ата и Льорой Сане в 68-ата минута взеха своето. Австрийците все пак стигнаха до почетно попадение, а негов автор бе Мергим Бериша в 73-ата минута.

Байерн имаше първата голова възможност в мача в 8-ата минута, когато Серж Гнабри стреля от дистанция над вратата. След това обаче гостите пропуснаха няколко добри положения. В 15-ата минута груба грешка в отбраната на домакините позволи да се стигне до контраатака, първо Мергим Бериша се озова на голова позиция, но не успя да преодолее Мануел Нойер, а след това при опита за добавка Енок Муепу стреля слабо и позволи на вратаря да улови.

Само две минути по-късно Бериша стреля с глава отблизо покрай вратата. Най-големият пропуск за австрийците обаче направи Доминик Собослай в 36-ата минута, когато остана очи в очи с Нойер, но не успя да вкара.

Така в края на полувремето се потвърди старата футболна максима, че когато не вкараш, ще ти вкарат. Томас Мюлер отправи силен удар, който затрудни вратаря и при добавката отблизо Роберт Левандовски откри резулатта в полза на Байерн.

В началото на втората част домакините удвоиха преднината си. В 53-ата минута Кингсли Коман се освободи пред наказателното поле и стреля, като се получи рикошет и кълбото се озова в мрежата за 2:0.

В 66-ата минута баварците останаха в намален състав, след като Марк Рока извърши необмислен фаул и получи втори жълт и червен картон. Въпреки това те вкараха трети гол в 68-ата минута. Коман центрира за Сане, който отблизо с глава вкара за 3:0.

Макар този гол на практика да реши всичко в мача, гостите продължиха да играят за честта си и в 70-ата минута бяха близо до гол, но на два пъти Нойер направи блестящи спасявания след удари отблизо на Бериша и Муепу.

Все пак австрийците успяха да вкарат почетно попадение в 73-ата минута. Собослай пусна прекрасен пас зад защитата за Бериша, който отблизо бе точен за 3:1.

Гостите можеха да вкарат и втори гол в 84-ата минута, но отново Нойер спаси изстрел на Лука Сучич.

В крайна сметка мачът завърши с успех на Байерн и той си гарантира продължаване напред в турнира и първото място в групата. РБ Залцбург пък остава на последното място с 1 точка и доста илюзорни шансове за продължаване напред.