Нант изтръгна точка като гост на Ланс

Отборите на Ланс и Нант не успяха да излъчат победител в отложения мач помежду си от 8зия кръг в Лига 1. Срещата завърши при резултат 1:1.

Домакините поведоха в 26-ата минута, когато Симон Банза почти от аутлинията върна към Гаел Какута, който отблизо засече във вратата за 1:0.

Нант обаче направи всичко по силите си да стигне до изравняването и това се случи в 81-ата минута от дузпа. Рандал Коло Муани бе посечен докато нахлуваше на скорост в наказателното поле и съдията посочи бялата точка, а Абдулай Туре реализира наказателния удар за 1:1.

Така срещата приключи без победител и Лланс се намира на 8-ото място с 18 точки. Нант пък заема 14-ото място с 13 точки.