Порто гледа към следващата фаза след победа в Марсилия (видео)

Отборът на Порто направи решаваща крачка към класиране за фазата на директните елиминации в Шампионската лига. Португалският гранд победи с 2:0 като гост Олимпик Марсилия в мач от четвъртия кръг на груповата фаза. "Драконите" спечелиха срещата с голове на Зайду Сануси в 39-ата минута и на Сержио Оливейра в 72-ата от дузпа. Така Порто се "бетонира" на второто място в Група "С" с 9 точки. Лидер е Манчестър Сити с 12, Олимпиакос (Пирея) е трети с 3, а Марсилия е на последната четвърта позиция с 0 точки.

Двата отбора завършиха мача с по 10 души. Червени картони получиха Марко Груич от Порто в 67-ата минута и Леонардо Белерди в 70-ата от Марсилия. Груич получи втори жълт картон за грубо нарушение, а Белерди бе декориран за втори път в жълто за фаул срещу Муса Марега, който доведе до дузпата за втория гол на португалците.

В 39-ата минута Зайду Сануси се възползва от разбъркване пред вратата на френския тим след центриране от корнер. Той първоначално не успя да преодолее вратаря Стийв Манданда, но при добавката го стори - 0:1. В 72-ата минута Оливейра бе точен от дузпата, отсъдена за нарушението срещу Марега.

МАРСИЛИЯ - ПОРТО 0:2
0:1 Сануси (39)
0:2 Оливейра (72-д)