Шампионска Лига

Реал Мадрид удари Интер в решаваща битка на "Меаца" (видео+галерия)

25 ноември 2020 | 23:54 - Обновена
Испанският колос Реал Мадрид надигра с 2:0 италианския гранд Интер като гост на "Джузепе Меаца" в Милано в изключително важен и за двата отбора мач от Група "В" на Шампионската лига. Еден Азар от дузпа в 7-ата минута даде аванс на "лос бланкос" в резултата, а автогол на Ашраф Хакими, предизвикан от резервата Родриго в 59-ата минута, довърши домакините. Така "нерадзурите" остават на последната четвърта позиция в класирането в групата с едва 2 точки след 4-ия кръг и на практика шансовете им за излизане от групата вече са илюзорни. "Белите" пък вече са втори със 7 точки. Лидер е Борусия (Мьонхенгладбах) с 8, а трети е Шахтьор (Донецк) с 4.

Антонио Конте заложи в атака на Ромелу Лукаку и Лаутаро Мартинес, а Зинедин Зидан бе гласувал доверие на нападателно трио Лукас Васкес - Мариано Диас - Еден Азар. Гостите от Мадрид бяха измъчвани от кадрови проблеми за мача, като излязоха на "Джузепе Меаца" без някои много важни фигури. Заради контузии пропуснаха срещата Серхио Рамос и Карим Бензема, както и Федерико Валверде. Конте също не можеше да разчита на някои футболисти, сред които Марсело Брозович и Александър Коларов.

Двубоят започна относително спокойно, но гостите успяха да изненадат съперника си още в 5-ата минута, когато защитникът Начо Фернандес неочаквано се озова на опасна стрелкова позиция в наказателното поле на домакините след хубав извеждащ пас на Мартин Йодегор. Николо Барела се опита да попречи на бранителя, но не го направи по най-сполучливия начин и реферът Антъни Тейлър посочи бялата точка. Еден Азар изпълни дузпата и стреля в левия ъгъл на майстора на спасяването на наказателни удари Самир Ханданович. Словенският страж отгатна посоката на удара, но не успя да го парира и "лос бланкос" излязоха в седмата минута напред в резултата.

Гостите изглеждаха по-опасният тим в тези начални минути и малко след гола резултатът можеше да стане 0:2, но Лукас Васкес нямаше късмет. В 13-ата минута той стреля добре отдясно и Ханданович бе просто наблюдател, но топката се отби от десния страничен стълб и не пожела да влезе във вратата. В 17-ата минута пък Ферлан Менди застраши сериозно вратата на италианците. Той нахлу в наказателното поле отляво и опита подаване към центъра, но не го направи по най-добрия начин и "белите" пропуснаха чудесен шанс за 0:2.

Едва в 20-ата минута домакините сътвориха нещо по-интересно пред вратата на Тибо Куртоа, но атаката им завърши с разочароващ шут в аут на намиращия се малко пред границата на наказателното поле Артуро Видал. "Нерадузрите" от Милано постепенно сякаш се поокопитиха след получения във вратата си ранен гол и в 26-ата минута пред тях се откри добър шанс за изравняване на резултата. Интер получи възможност да изпълни пряк свободен удар от нелоша позиция след нарушение срещу Видал, но шутът на белгийския нападател Ромелу Лукаку бе неточен.

Реал все пак продължаваше да е по-добрият отбор през първата част, а в 33-ата минута нещата станаха още по-сложни за домакините, тъй като Видал по доста нелеп начин си изкара два светкавични жълти картона за протести. Това означаваше червен картон и Интер трябваше да доиграе срещата с човек по-малко.

До отстраняването от игра на Видал се стигна, след като чилиецът секунди по-рано падна в наказателното поле на Реал, но сигнал за дузпа не последва, а ситуацията дори не бе разгледана по-внимателно от Антъни Тейлър с помощта на ВАР. Чилиецът всъщност имаше основания да претендира за дузпа, тъй като първо Лука Модрич се опита да го задържи, но по-важното бе, че при намесата на Рафаел Варан имаше контакт между крака на френския защитник и халфа на Интер.

На почивката Конте извърши двойна смяна, пускайки в игра Иван Перишич и Данило Д'Амброзио на местата съответно на Лаутаро Мартинес и Алесандро Бастони. В началните минути на втората част у играчите на Интер се виждаше съживяване, а гостите по-скоро изчакваха търпеливо удобен шанс за втори гол.

В 59-ата минута двойна смяна направи и Зидан. Той пусна в игра "екзекутора" на Интер от мача между двата тима в Мадрид Родриго и Каземиро, сменили съответно Мариано Диас и Мартин Йодегор. Този ход на Зизу се оказа златен, защото само секунди след появата си на терена Родриго направи така, че резултатът да стане 0:2. Тони Кроос намери с хубав пас Лукас Васкес на десния фланг, последва чудесно центриране и изпуснатият от отбраната на Интер 19-годишен бразилски нападател Родриго от въздуха опъна мрежата зад Ханданович. Тъй като топката закачи и тялото на Ашраф Хакими попадението в крайна сметка бе записано в официалната статистика като автогол на бившия футболист на Реал Мадрид.

Голът на Родриго изглежда обезвери домакините, а мадридчани търсеха и трето попадение, но все пак в 71-ата минута Перишич не бе далеч от това да върне интригата. Ударът на хърватина обаче беше неточен. На моменти изглеждаше, че мачът се доиграва в заключителните минути, но все пак в 82-ата минута се отвори и работа за Тибо Куртоа след удар на Перишич.

До края на двубоя не се случи почти нищо интересно и футболистите на Зидан си тръгват от Милано с отличен резултат и вече много по-сериозни шансове за класиране за фазата на директните елиминации.

Алексис Санчесвлиза Алексис Санчес
59' Мариано Диас  Мариано Диасизлиза
Родриго  Родриговлиза
Ашраф Хакими  Ашраф Хакимиавтогол
58' Мартин Йодегор  Мартин Йодегоризлиза
Роберто Галярдинижълт картон Роберто Галярдини  19'
7' Еден Азар  Еден Азардузпа