Ръсел ще гони силен финал на сезона

Британецът Джордж Ръсел заяви, че ще гони силен финал на сезона във Формула 1 и ще се цели да предотврати най-лошото представяне на Уилямс в историята на отбора.

След провеждането на първите 14 състезания през 2020 година, някогашният гигант в шампионат няма нито една записана точка и е на път да подобри своя анти-рекорд, който постави през 2019, когато спечели само една точка. Тя дойде благодарение на Роберт Кубица в лудата Гран При на Германия, когато полякът завърши 12-ти, но бе класиран 10-ти след наказанията на пилотите на Алфа Ромео за неразрешена комуникация с отбора по време на загряващите обиколки.

През 2020 година обаче, представянето на отбора е доста по-добро и Ръсел както и неговия съотборник Никола Латифи имат общо четири завършвания на 11-то място, макар и някой от тях да са заради многото отпадания на техни конкуренти. Британецът също така се движеше в зоната на точки в Гран При на Емилия-Романя на „Имола“ когато изгуби контрол над своя автомобил при движение зад автомобил за сигурност и се удари в стената. Освен това в другата от надпреварите на територията на Италия, тази за Гран При на Тоскана на „Муджело“, Ръсел се движеше девети когато състезанието бе прекратено заради жестокия инцидент на Ланс Строл, като при рестарта той се смъкна до 11-та позиция, където и финишира.

Шампионът във Формула 2 за 2018 година обаче е мотивиран да предотврати тази катастрофа за Уилямс във финалните три старта за годината в Бахрейн и Абу Даби.

„Нямам търпение за последните три старта. Сезонът беше много интензивен и наистина премина много бързо. Харесвам пистата в Бахрейн и състезанието там е при залез слънце, което отдавна не ни се е случвало. Има много какво да се случи и искаме да завършим сезона силно. Да сме доволни от свършената работа преди да се насочим към зимната пауза и 2021 година“, бе коментарът на Ръсел преди първото от две състезания на „Сахир“.

Неговият съотборник Латифи, който направи своя първи тест с отбора на Уилямс именно в Бахрейн през миналата година също сподели своя оптимизъм преди финалните стартове за 2020 година.

„Наистина се вълнувам, че отиваме в Бахрейн за следващите две състезания. Имам много опит на нея писта и също е трасето, на което първо седнах в болид на Уилямс миналата година. Надявам се това да ми помогне да се адаптирам по-бързо в настройките. Ще е хубаво състезание на топло, особено след трудното и студено такова в Турция“, бе коментарът на канадеца.