Мирча Луческу: Имам вече сериозен опит, винаги се помага на силните

Старши треньорът на Динамо (Киев) Мирча Луческу приема съдийските подаръци в полза на Барселона и всеки друг силен отбор вече като нещо нормално, като има претенции за неотсъдена дузпа снощи. Украинците паднаха с 0:4 в 4-ия кръг от Шампионската лига.

Барса си свърши работата и в нетипичен състав (видео)
"Вече имам богат опит. Знам, че в такива мачове съдиите обикновено взимат страната на силния отбор. Смятам, че не ни дадоха дузпа. И в Барселона не дадоха дузпа за нарушение срещу Виталий Буялски, и в Киев също. Даже не се обиждам, защото знам, че винаги се помага на силните.
Когато съдиите взимат страна, взимат страната на силния. Това не е новина. Иначе заслужена победа на Барселона, но не ми харесва, че паднахме толкова тежко. Трябваше да се борим обаче до края. Епизодът с дузпата в нашата врата не мога да коментирам, искам още един път да видя записа, в реално време не видях добре", коментира опитният румънски специалист.
Барселона събра вече 12 точки след четирите си поредни победи и си гарантира класиране напред от група G. Второто място е за Ювентус с 9, а Ференцварош и Динамо Киев са с по 1 точка.
"Като цяло преди почивката играхме по-добре, имахме няколко шанса. При повече късмет можехме да вкараме, но през второто полувреме Барселона показа истинското си ниво. Имаше разлика в качествата, в техниката, в скоростта на мисленето, скоростта на движения и комбинации. След първия гол ние направо отпуснахме ръце и направо се отказахме да играем.
"Много съм недоволен, че дори в редките ни контраатаки отсъстваше последния пас. Пак казвам, можехме да вкараме. Но младите играчи на Барселона, бъдещето на този клуб, ни надигра. Те бяха много мобилни, играха с голямо желание, няма как да ги спреш. Е, имаха и късмет, защото ни вкараха с първия удар по вратата, обяснява Луческу.