Лацио сложи край на надеждите на Зенит (видео)

Лацио продължава със силните си игри в Шампионската лига, след като тази вечер записа убедителен успех с 3:1 над Зенит в домакинството си от 4-ия кръг в група "F". "Орлите" изиграха силен мач и заслужено всеха трите точки с два гола на Чиро Имобиле в 3-ата и 55-ата минута от дузпа, както и на Марко Пароло в 22-ата минута. За гостите точен бе Артьом Дзюба в 25-ата минута. Тази загуба обаче бе фатална за руснаците, които вече нямат шанс за продължаване напред в турнира.

Домакините на "Олимпико" взеха контрола над мача още в началото с ранен гол. В 3-ата минута Чиро Имобиле получи пред наказателното поле, обърна се и с мощен шут не остави шанс на вратаря за 1:0.

В 22-ата минута Лацио удвои преднината си след хубава контраатака. Хоакин Корея напредна по лявото крило и върна за Пароло, който с далечен удар по земя вкара за 2:0.

Зенит обаче бързо върна интригата. В 25-ата минута Артьом Дзюба получи в наказателното поле, обърна се и стреля във вратата за 2:1.

В началото на втората част италианците подпечатаха успеха си. Чиро Имобиле бе спънат в пеналта за дузпа и сам изпълни наказателния удар, като бе точен за 3:1.

Така Лацио събра актив от 8 точки и заема 2-ото място в групата. Зенит пък остава с 1 точка на последната позиция и без шансове за продължаване напред.