Севиля изтръгна късна победа в Краснодар и се класира за елиминациите (видео)

Отборът на Севиля постигна трудна победа с 2:1 при гостуването си на Краснодар от 4-ия кръг на група Е в Шампионската лига.

Андалусийците поведоха още в 4-ата минута, когато Иван Ракитич беше точен с воле. В 49-ата Реми Кабела преодоля Томаш Вацлик, но ударът му завърши в гредата. Домакините все пак изравниха в 56-ата минута, когато резервата Вандерсон завърши с гол тяхна многоходова комбинация. В последните секунди на добавеното време Мунир Ел Хадади се превърна в герой за гостите, след като успя да реализира победно попадение.

Така вторият в групата Севиля събра десет точки, с които си гарантира участие в елиминационната фаза на турнира. Третият Краснодар остана само с един пункт и така няма да успее да задмине испанския тим. Първи Челси също е с десет точки, а последният Рен е само с една.