Късен гол донесе изстрадана победа и радост за Ювентус (видео)

Отборът на Ювентус постигна изненадващо труден успех с 2:1 при домакинството си на Ференцварош от груповата фаза на Шампионската лига. Унгарският първенец поведе с гол на Мирто Узуни (19'). Кристиано Роналдо (35') обаче изравни, а в добавеното време резервата Алваро Мората направи обрата пълен. Тази победа класира италианския шампион на 1/8-финалите в турнира, като сега му остава да се бори с Барселона за първото място в групата и за по-благосклонен жребий.

Андреа Пирло бе направил цели пет промени в своя състав. На вратата се завърна Войчех Шчесни, а в защита започна Алекс Сандро вместо контузения Мерих Демирал. Така Данило игра в центъра на отбраната. Това означаваше, че за първи път в 123-годишната история на клуба сред титулярите му нямаше италиански вратар или защитник. В халфовата линия Деян Кулушевски и Адриен Рабио бяха отстъпили местата си на Уестън Маккени и Родриго Бентанкур. Партньор на Роналдо този път в атака беше Пауло Дибала, който беше с капитанската лента. Гостите пък бяха заложили на дефанзивна схема с петима защитници и един централен нападател в лицето на Узуни.

Още в първата минута Токмак стреля, но шутът му не беше проблем за Шчесни. Първият точен удар на домакините пък дойде в 15-ата минута, когато Дибуш спаси волето на Дибала след центриране на Роналдо. Смелата игра на гостите беше възнаградена в 19-ата минута, когато Токмак получи топката в центъра на терена от Узуни, напредна по десния фланг и центрира топката към албанеца, който я прати в противниковата мрежа и отпразнува попадението си в стил CR7. За първи път унгарски отбор бележи гол при визитата си на Ювентус, като "Старата госпожа" не беше изоставала в резултата срещу тим от тази страна от октомври 1979 година насам.

В 26-ата минута Зубков отправи изстрел, който рикошира в Матайс де Лихт и излезе в корнер. Домакините отговориха с пропуски на Данило и Артур. В 35-ата минута Роналдо реши да пробва далечен шут, който се оказа достатъчно добър, за да изравни резултата. По този начин португалецът се разписа в ШЛ в 16-и пореден сезон, а също така и за 70-и път в свой домакински мач в турнира. Веднага след това именно той блокира шут на Хайстер, а Де Лихт - на Зубков. До края на полувремето пропуски направиха Бентанкур и Федерико Бернардески.
Втората част започна с блокирани изстрели на Бернардески и Роналдо. В 58-ата Кристиано не успя да се възползва от пас назад към Дибуш, а секунди по-късно вратарят улови шут на Дибала. В 60-ата Бернардески нацели далечната греда след намеса на противниковия страж, а малко след това Хуан Куадрадо пропусна да се разпише с глава. В 69-ата се откри нов шанс пред Роналдо, но Дибуш успя да се намеси. В 76-ата Мората се откъсна от съперниковата защита, но ударът му беше спрян от близката греда. В 82-ата воле на Бернардески беше избито от вратаря. В добавеното време Куадрадо центрира, а последвалият удар с глава на Мората беше насочен именно в Дибуш, но топката някак си мина покрай тялото му за крайното 2:1.
Така Ювентус остава втори в групата, но вече има 9 пункта на сметката си, докато Ференцварош е последен с една точка и по-лоша голова разлика от третия Динамо (Киев). Лидер е Барселона с пълен актив от 12 точки.

ЮВЕНТУС - ФЕРЕНЦВАРОШ 2:1

0:1 Узуни (19')
1:1 Роналдо (35')
2:1 Мората (90+2')