Ман Юнайтед взе сладък реванш над Истанбул Башакшехир (видео)

Манчестър Юнайтед записа убедителна победа с 4:1 над Истанбул Башакшехир в срещата между двата тима от 4-ия кръг в група "Н" на Шампионската лига. "Червените дяволи" заложиха на доста атакуваща схема на игра и това даде резултат. Те изиграха силно първо полувреме, в което взеха преднина от три гола след точни изстрели на Бруно Фернандеш в 7-ата и 19-ата минута, а след това и Маркъс Рашфорд се разписа от дузпа в 35-ата минута. За гостите точен бе Дениз Тюрюч от фаул в 75-ата минута, но в 92-ата минута Даниел Джеймс сложи точка на спора. Така англичаните си отмъстиха за поражението в миналия кръг в Турция и направиха важна крачка към класиране на 1/8-финалите.

Оле Гунар Солскяер бе избрал да започне мача с Единсон Кавани на върха на атаката и Бруно Фернандеш зад гърба му. Антони Марсиал и Маркъс Рашфорд пък действаха по крилата. Фред и Дони ван де Беек бяха двойката в средата на терена, а в защита стартираха Арън Уан-Бисака, Виктор Линдельоф, Хари Магуайър и Алекс Телес. На вратата бе Давид Де Хеа.
Гостите пък излязоха в състав Гюнок на вратата и пред него в отбрана Рафаел, Мартин Шкъртел, Епуряну и Болинголи. Йозчан бе опорен халф, а Тюрюч и Каведжъ действаха в средата на терена. Висча и Насер Шадли бяха на двете крила, а атаката води Демба Ба.

Юнайтед създаде първата си голова възможност още във 2-ата минута. Маркъс Рашфорд направи страхотен пробив на скорост, но накрая загуби баланс и не успя да преодолее вратаря на съперника.

В 7-ата минута резултатът бе открит. При едно центиране от корнер топката не бе изчистена добре от защитник на гостите и стигна до Бруно Фернандеш, който със страхотен шут от движение оплете кълбото неспасяемо в сглобката на вратата за 1:0.

В 12-ата минута Маркъс Рашфорд вкара втори гол за англичаните, но той не бе зачетен заради засада.

Две минути по-късно отново Фернандеш отправи опасен удар по земя, този път обаче покрай вратата.

Истанбул създаде първата си голова възможност в 17-ата минута, когато Висча стреля от границата на наказателното поле, но ударът му мина над вратата.

В 19-ата минута обаче Бруно Фернандеш удвои резултата в полза на Юнайтед. При едно центриране отляво вратарят Гюнок излезе неразчетено и не успя да избие топката, която се озова в краката на Фернандеш, който вкара отблизо в опразнената врата.

Отново Висча обстрелва вратата на Де Хеа в 28-ата минута от фаул, но малко встрани от целта.

В 33-ата минута Маркъс Рашфорд си изработи дузпа. Той получи пас на скорост, надбяга Болинголи, който накрая го изблъска в гръб в наказателното поле. Английският нападател сам изпълни 11-метровия удар и бе точен за 3:0.

Болингори можеше да се реваншира за грешката си в 43-ата минута, когато направи страхотен пробив по лявото крило и подаде за Демба Ба във вратарското поле, но ударът на нападателя бе блокиран от Хари Магуайър.

В началото на второто полувреме Един Висча отново пробва бдителността на Де Хеа. Босненецът отправи опасен удар по земя в 50-ата минута и испанският страж трабваше да се намесва решително.

В 62-ата минута Хари Магуайър стреля с глава след корнер, но прати топката над вратата.

В 75-ата минута гостите върнаха един гол. Тюрюч стреля от фаул и Де Хеа успя да избие, но технологията на голлинията показа, че това е станало след като топката е влязла във вратата с целия си обем. Така резултатът стана 3:1.

В 80-ата минута турците бяха близо до втори гол. Висча отправи страхотен удар, който се отби от гредата.

В 84-ата минута отново Висча отправи точен шут, но този път той бе твърде лек и Де Хеа нямаше проблем да укроти кълбото в ръцете си.

В добавеното време на мача обаче домакините подпечатаха успеха си с четвърти гол. Дони ван де Беек изведе Мейсън Гриинууд на скорост, той продължи към Даниел Джеймс, който отблизо завърши атаката за 4:1.

В последните секунди и Грийнууд можеше да се разпише, но ударът му бе спасен от вратаря.

С тази победа Ман Юнайтед остава начело в класирането в групата с 9 точки. Истанбул Башакшехир пък е на дъното с 3 точки.