Шампионска Лига

Ман Юнайтед взе сладък реванш над Истанбул Башакшехир (видео)

24 ноември 2020 | 23:55 - Обновена
Манчестър Юнайтед записа убедителна победа с 4:1 над Истанбул Башакшехир в срещата между двата тима от 4-ия кръг в група "Н" на Шампионската лига. "Червените дяволи" заложиха на доста атакуваща схема на игра и това даде резултат. Те изиграха силно първо полувреме, в което взеха преднина от три гола след точни изстрели на Бруно Фернандеш в 7-ата и 19-ата минута, а след това и Маркъс Рашфорд се разписа от дузпа в 35-ата минута. За гостите точен бе Дениз Тюрюч от фаул в 75-ата минута, но в 92-ата минута Даниел Джеймс сложи точка на спора. Така англичаните си отмъстиха за поражението в миналия кръг в Турция и направиха важна крачка към класиране на 1/8-финалите.

Оле Гунар Солскяер бе избрал да започне мача с Единсон Кавани на върха на атаката и Бруно Фернандеш зад гърба му. Антони Марсиал и Маркъс Рашфорд пък действаха по крилата. Фред и Дони ван де Беек бяха двойката в средата на терена, а в защита стартираха Арън Уан-Бисака, Виктор Линдельоф, Хари Магуайър и Алекс Телес. На вратата бе Давид Де Хеа.

Гостите пък излязоха в състав Гюнок на вратата и пред него в отбрана Рафаел, Мартин Шкъртел, Епуряну и Болинголи. Йозчан бе опорен халф, а Тюрюч и Каведжъ действаха в средата на терена. Висча и Насер Шадли бяха на двете крила, а атаката води Демба Ба.

Юнайтед създаде първата си голова възможност още във 2-ата минута. Маркъс Рашфорд направи страхотен пробив на скорост, но накрая загуби баланс и не успя да преодолее вратаря на съперника.

В 7-ата минута резултатът бе открит. При едно центиране от корнер топката не бе изчистена добре от защитник на гостите и стигна до Бруно Фернандеш, който със страхотен шут от движение оплете кълбото неспасяемо в сглобката на вратата за 1:0.

В 12-ата минута Маркъс Рашфорд вкара втори гол за англичаните, но той не бе зачетен заради засада.

Две минути по-късно отново Фернандеш отправи опасен удар по земя, този път обаче покрай вратата.

Истанбул създаде първата си голова възможност в 17-ата минута, когато Висча стреля от границата на наказателното поле, но ударът му мина над вратата.

В 19-ата минута обаче Бруно Фернандеш удвои резултата в полза на Юнайтед. При едно центриране отляво вратарят Гюнок излезе неразчетено и не успя да избие топката, която се озова в краката на Фернандеш, който вкара отблизо в опразнената врата.

Отново Висча обстрелва вратата на Де Хеа в 28-ата минута от фаул, но малко встрани от целта.

В 33-ата минута Маркъс Рашфорд си изработи дузпа. Той получи пас на скорост, надбяга Болинголи, който накрая го изблъска в гръб в наказателното поле. Английският нападател сам изпълни 11-метровия удар и бе точен за 3:0.

Болингори можеше да се реваншира за грешката си в 43-ата минута, когато направи страхотен пробив по лявото крило и подаде за Демба Ба във вратарското поле, но ударът на нападателя бе блокиран от Хари Магуайър.

В началото на второто полувреме Един Висча отново пробва бдителността на Де Хеа. Босненецът отправи опасен удар по земя в 50-ата минута и испанският страж трабваше да се намесва решително.

В 62-ата минута Хари Магуайър стреля с глава след корнер, но прати топката над вратата.

В 75-ата минута гостите върнаха един гол. Тюрюч стреля от фаул и Де Хеа успя да избие, но технологията на голлинията показа, че това е станало след като топката е влязла във вратата с целия си обем. Така резултатът стана 3:1.

В 80-ата минута турците бяха близо до втори гол. Висча отправи страхотен удар, който се отби от гредата.

В 84-ата минута отново Висча отправи точен шут, но този път той бе твърде лек и Де Хеа нямаше проблем да укроти кълбото в ръцете си.

В добавеното време на мача обаче домакините подпечатаха успеха си с четвърти гол. Дони ван де Беек изведе Мейсън Гриинууд на скорост, той продължи към Даниел Джеймс, който отблизо завърши атаката за 4:1.

В последните секунди и Грийнууд можеше да се разпише, но ударът му бе спасен от вратаря.

С тази победа Ман Юнайтед остава начело в класирането в групата с 9 точки. Истанбул Башакшехир пък е на дъното с 3 точки.

Даниел Джеймсгол Даниел Джеймс  90'
89' Дениз Тюрюч  Дениз Тюрючжълт картон
87' Мартин Шкъртел  Мартин Шкъртелизлиза
Carlos Ponck  Carlos Ponckвлиза
Хари Магуайържълт картон Хари Магуайър  86'
85' Mahmut Tekdemir  Mahmut Tekdemirжълт картон
Антони Марсиализлиза Антони Марсиал  82'
Неманя Матичвлиза Неманя Матич
78' Мартин Шкъртел  Мартин Шкъртелжълт картон
75' Дениз Тюрюч  Дениз Тюрючгол
74' Боли Болинголи-Мбомбо  Боли Болинголи-Мбомбоизлиза
Хасан Али Калдъръм  Хасан Али Калдъръмвлиза
Беркай Йозджан  Беркай Йозджанизлиза
Жулиано  Жулиановлиза
61' Насер Шадли  Насер Шадлиизлиза