Лудогорец 2 пропусна дузпа и не успя да победи Спортист (Своге)

24 ноември 2020 | 16:07 - Обновена
  • копирано
  • 4
Дубалът на Лудогорец прекъсна победната серия на Спортист (Своге), но все пак не успя да го победи в мач от 14-ия кръг от Втора лига. Двата тима излязоха на стадион "Гнездо на орли" в Разград, като си размениха по едно попадение и срещата завърши при резултат 1:1. Томи Костадинов (12') и Димитър Митков (36') отбелязаха единствените две попадения в срещата.
Пирин (Благоевград) взе труден тест в София (видео+галерия)
Домакините от Разград започнаха по-настойчиво в срещата, но още в 11-ата минута Спортист получи правото да изпълни дузпа. Зад топката застана Костадинов, който не сбърка и откри резултата за своя отбор.

Натискът на Лудогорец обаче не престана, като те все пак се добраха до изравнително попадение, когато в 36-ата минута голмайсторът на Втора лига Димитър Митков отбеляза 13-ото си попадение в 10-ия си мач този сезон. Само две минути по-късно нападателят можеше да направи обрата пълен, но пропусна да отбележи от бялата точка, след като "орлите" получиха право да изпълнят дузпа.

През втората част двата тима не успяха да си вкарат повече и така срещата завърши наравно. С това равенство дубълът на Лудогорец остава на 5-ото място и пропусна да изпревари Хебър (Пазарджик). Разградчани имат актив от 23 точки и са на 6 от първия Пирин (Благоевград).

Спортист (Своге) пък прекъсна победната си серия от 4 мача, но спечелената точка днес ги изкачва до 7-ото място в класирането. Тимът от Своге е със 17 точки и на 9 от 3-ото място.