Капитанът на Удинезе и ВАР зарадваха фриуланите в късна драма (видео)

Отборът на Удинезе постигна минимална победа с 1:0 при домакинството си на Дженоа от 8-ия кръг на Серия "А".

Единственият гол в мача отбеляза капитанът на фриуланите Родриго Де Паул в 34-ата минута, когато се разписа с прецизен шут от границата на наказателното поле. В 84-ата аржентинският национал можеше да вкара второ попадение, но напречната греда спря топката след изпълнението му на пряк свободен удар.

Най-интересните минути в двубоя обаче бяха запазени в добавеното време. Тогава Джанлука Скамака изравни резултата с воле, но след намесата на ВАР голът му беше отменен заради засада. След това пък вратарят на "грифоните" Матия Перин си изкара директен червен картон, тъй като фаулира извън наказателното си поле откъсналия се сам срещу него Йенс Ларсен. Гостите нямаха право на повече смени и затова резервата Едоардо Голданига сложи вратарските ръкавици само за да чуе последния съдийски сигнал в срещата.

Така Удинезе излезе от опасната зона и вече е 16-и със седем точки в актива си. Дженоа обаче остава под чертата на 19-ата позиция с пет пункта на сметката си.