Севлиево и Първа атомна (Козлодуй) заформиха голов екшън, но не се победиха

Резултати и класиране след 16-ия кръг на Северозападна Трета лига

Едноименният тим на град Севлиево и Първа атомна (Козлодуй) завършиха 3:3 в мач от 16-ия кръг на Северозападната Трета лига.

Секунди деляха треньорът Анатоли Тонов да огорчи отбора, който водеше само до преди половин година, когато домакините се добраха до равенството. Тон за головия екшън даде Пламен Венелинов, който за половин полувреме се разписа два пъти във вратата на Димитър Пантев. Първо в 10-ата беше изведен срещу стража и го преодоля за 0:1. В 33-ата пък Венелинов по-бързо достигна до топката от Пантев и покачи до 0:2.

Атаките на севлиевци дадоха резултат в 49-ата минута, когато Тихомир Кънев се оказа най-съобразителен в суматоха пред козлодуйската врата и реализира за 1:2. В следващия половин час голови положения се редуваха и пред двете врати. Едва в 81-ата минута обаче резултата беше променен – влезлият като резерва Николай Банов изпълни прецизно фаул и изравни.

В 87-ата минута обаче Михаил Бешев изведе Антонио Йорданов на стрелкова позиция и Първа атомна отново поведе. В последните секунди на продължението Банов се възползва в настаналото разбъркване и насочи топката в мрежата, за да оформи крайното 3:3.