Партизан срази Янтра в Полски Тръмбеш

Резултати и класиране след 16-ия кръг на Северозападна Трета лига

Партизан (Червен бряг) се наложи с 2:0 над Янтра в Полски Тръмбеш. Двубоят бе от 16-ия кръг на Северозападната Трета лига.

Силно начало на домакините, след като още не бе изминала и минута, когато Ростислав Данчев се измъкна очи в очи с Веселин Ганчев, но не успя да го преодолее. Последва шанс и пред Любомир Генчев. Отговорът на гостите дойде в 7-ата минута, когато Христо Димов отблизо откри резултата. Селекцията на Петър Кръстев не се стъписа и продължи да търси път към мрежата на противника.

В 30-ата минута обаче червенобрежкия тим нанесе втори удар. След центриране от корнер, Кристиян Тафраджийски свали топката към играещия треньор Любомир Иванов, който стреля, вратаря изби, но беше безпомощен при добавката на Митко Милчев – 0:2. Голът даде нужното спокойствие у играчите на Партизан. Те заиграха по-затворено, но при всяка възможност провеждаха опасни контраатаки. Така в 65-ата минута Тафраджийски пропусна да се разпише на празна врата. Шансове имаха още Димов и Стефан Стефанов. Към края Генчев пропиля добра възможност за почетно попадение.