Левски повали Спартак в Плевен

Резултати и класиране след 16-ия кръг на Северозападна Трета лига

Едноименният тим на град Левски поднесе една от изненадите в 16-ия кръг на Северозападната Трета лига, побеждавайки с 2:1 Спартак в Плевен. Получи се нервна битка за сметка на чисто футболните достойнства.
Иначе срещата започна интригуващо. Още в 4-ата минута бившият спартаковец Траян Димитгров стреля неспасяемо от 22-23 метра в мрежата на родния си клуб. Скоро обаче Митко Русанов възстанови равенството. В 20-ата минута съотборника му Валентино Макавеев напусна с контузия.

Малко след това Андриян Димитров тресна гредата на левскарската врата. След почивката домакините натиснаха, но трудно достигаха до добра голова възможност. Най-чистата беше пред Айвън Ангелов, но той не уцели вратата. В 85-ата минута влезлият като резерва Габриел Ганчев донесе победата за гостите с шут от границата на наказателното поле.

Накрая съотборникът му Кристиан Валентинов Иванов получи червен картон. Моментално Ивайло Раденцов изпълни фаул за Спартак, но топката се отби в гредата.