Късна драма в Белгия! Вратар спаси от загуба Стандард (Лиеж) с гол в 96-ата минута (видео)

Вратарят на Стандард (Лиеж) Арно Бодар се превърна в герой за тима си в събота вечерта. Стражът донесе точката на отбора си, който се добра до равенство 2:2 у дома с Ойпен, в мач от 13-ия кръг на белгийското първенство. В 96-ата минута, при резултат 1:2, Бодар се включи в може би последния опит на домакините да се спасят от поражението.

След центриране отляво от фаул Бодар се размина с топката, но секунди по-късно тя все пак достигна до него и от границата на вратарското поле той стреля с крак и я изпрати в мрежата зад колегата си от Ойпен. Трябва да се отбележи, че Стандард игра цяло второ полувреме с човек по-малко заради червен картон на Еден Шамир в 45-ата минута.
Стандрад (Лиеж) е четвърти във временното класиране в Белгия, а Ойпен заема 13-а позиция. Лидер е Клуб Брюж, следван от Беершот и Шарлероа.